Çözüldü R5 3600X sistem kendini kapatıp BIOS ekranına giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

S.Aslan

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
RAM
GSKİLL 16 GB 2133 mhz
SSD veya HDD modeli
980 PRO
Ekran kartı
MSI GTX 1660 Ti
Anakart
X570 A-PRO
İşlemci
R5 3600X
Merhaba oyunda iken sıcaklık değerlerine bakıyorum normal durum da birden bilgisayarım FPS düşüklüğüne gidip 250 240'dan 15 20 oluyor ve ekran gidiyor yeniden başlatıp BIOS yerini açıyor sizce sorunum neden kaynaklı nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Xigmatec XCP-A600 600W PSU.

Çözüm
Evet şimdi kontrol ettim ne içeriğe hava veriyor ne de dışarıya hava üflüyor.

Sorunum çözüldü, fanların içindeki rulman dönmüyordu dolayısı ile fan dönmeyince sıcaklıktan dolayı kendini korumaya alıp yeniden başlatıyor, rulmanların içini temizledim ve şu anda aktif bir şekilde çalışıyor.
Hocam ben R5 5600X, 2060 Super sistemimde "FSP Hyper k 600W 80+EU" kullanıyorum ve yetiyor.

Isınması normal değil el dokunulduğunda bayağı bir ısıya ulaştığını gözlemliyorum,NZXT 650 +80 PLUS sizce sistem için yeterli olur mu yoksa 2.el olarak MSI MPG A850GF bunu mu alayım kararsız kaldım sizin düşünceniz nedir?

PSU'yu yanlış takmış olabilir misin acaba? Isınıyorsa belki fanı yanlış yöne bakıyordur ya da kasanın içinde yanlış hava sirkülasyonu nedeniyle PSU'ya sıcak hava gidiyor olabilir.

Geri
Yukarı