R5 3600X sistem "no signal" hatası

TahaFK

Decapat
Daha fazla  
Bir süredir hdimi no signial hatası alıyordum. Bu durumdan şüphelenip Vatan Bilgisayar'a RAM'lerde sorun olabileceğini sistemin çalışmadığını soyledim. İlk başta çalışmadı. Sonradan açıldı bilgisayar. Gelmişken BIOS'unu da güncelleyelim istersen dediler. Bende tabii ki olur deyip onayladım. Eve geldiğimde sistem açılmadı. Bir sure sistemi kurcalamadım. Sonrasında tekrar denedim ve sistem açıldı. Tüm uygulamaları ve oyunları güncelledim. Kapattım. Simdi tekrar açmayı deniyorum VA açamıyorum. Aynı hatayı alıyorum. Aynı kabloyu kullanarak. Sizce sorun nedir?

Sistem özellikleri.
+Kasa: Thermaltake view 23 RGB.
+Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING.
+Işlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
+Ekran kartı: Eski bir şey bilmiyorum modelini.
+RAM: G.Skill 8 GB Trident Z RGB 3200MHz.
+PSU: Thermaltake 650W Litepower RGB.
+HDD: Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM.
+Monitör: ASUS 27" VG27vq TUF 165Hz 1ms.

Monitörden ekran kartına giden HDMI kablosunu harici karta mı bağladın onu teyit et ve de başka ekran kartıyla çalıştırmayı dene mümkünse.

Monitörden ekran kartına giden HDMI kablosunu harici karta mı bağladın onu teyit et ve de başka ekran kartıyla çalıştırmayı dene mümkünse.
Hdimi kablosu harici ekran kartına bağlı. Ekran kartıni ancak 3070i alınca deneyebilirim. Ayrica bir sorum daha var sizce 650w yeterli olur mu? Msinin sitesinde tavsiye psu 650w olarak verilmiş.

Yeterli olacaktır, ancak bazen RTX 3xxx serisi kartların dalgalanma yapıp gerekenden fazla güç tükettiğini duydum. Kesinlikle 80+ PSU tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı