R5 3600X sistem RAM voltajı kaç olmalı?

Sıkıntı olmaması gerekir.
Hocam şuan yaptım dediğiniz gibi. Burada Xmp de yazan değerleri girip Save And Exit yaptım. Voltajı da el ile 1.35 e çektim yine makine açıldı şuan bi ram testi yapıcam Windows ile sonra kullanmaya başlayacağım.
Hocam bu arada Manuel olarak 3200mhz yaptığımda Cl ayarlarını değiştirmeden önce Cl değerleri bayağı yüksekti. Cl24 dü sizde de öyle miydi rakamlar?
BIOS pilin bitmiştir belki.
Hocam sistem 20 günlük. Bilmiyorum böyle bişey mümkün mü
Yanlış yaptığım bir değer vs. Bir şey varsa yazın lütfen sistemi açtım , Windows bellek tanılaması ile test yaptım sorun çıkmadı, mavi ekran donma kasma da yapmadı şuanlık.
İnternetten belleğinizin uygun CL değerlerini ve voltaj değerlerine bakabilirsiniz diye düşünüyorum.

Aman, bitse de şarja takıp çalıştırırsın ne var bunda (!)
Hocam Cl değerlerini girdim . Herhangi bir yanlışım var ise değerlerle alakalı bilgilendirin lütfen.

Dosya Ekleri

• IMG20201230133910.jpg
    IMG20201230133910.jpg
    401,3 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG20201230143421.jpg
    IMG20201230143421.jpg
    110,7 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG20201230133910.jpg
    IMG20201230133910.jpg
    401,3 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG20201230143421.jpg
    IMG20201230143421.jpg
    110,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Yüksek olmasının sebebi; JEDEC#10, yüksek CL ve düşük voltaj değerleri ile çalışacak şekilde ayarlanmış.
Ayarlar doğru görünüyor, bir sorun olmaması lazım.

Düşük ihtimal ama en kötü senaryoda sistem açılmaz, panik yapmanıza gerek yok böyle bir durumda, BIOS sıfırlaması ile eski haline getirebilirsiniz.

Yüksek olmasının sebebi; JEDEC#10, yüksek CL ve düşük voltaj değerleri ile çalışacak şekilde ayarlanmış.
Ayarlar doğru görünüyor, bir sorun olmaması lazım.

Düşük ihtimal ama en kötü senaryoda sistem açılmaz, panik yapmanıza gerek yok böyle bir durumda, BIOS sıfırlaması ile eski haline getirebilirsiniz.
Sizin kendiniz için yaptığınız ayarlarda aynı bu şekilde mi ?

Sistemi yeni güncelledim, bir ay kadar oluyor.
Hocam ilk önce Windows bellek tanılama testi ve sonrasında 45 dakika boyunca aralıksız bir şekilde %100 ram ve işlemci kullanacak şekilde prime95 programını açtım ve hiçbir hata veya uyarı almadım bilginiz olsun. Teşekkür ederim yardımlarınız için inşallah herhangi bir sorun olmadan kullanabilirim artık. Gerekli bir durum olursa da yazarım ama dediğim gibi inşallah olmaz. Çok sağolun , çok teşekkür ederim🙏.
Hocam bu arada siz neden XMP modunu kapatıp manuel olarak kullanıyorsunuz sizin yaşadığınız problem neydi acaba
Hocam son sorduğum sorunun cevabını beklemekteyim sizde hâlâ yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı