R5 3600X sistem satılıp daha iyi sistem alınabilir mi?

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar sistemim; R5 3600X, SilverStone 600W +80PSU, 8 GB 300MHz RAM, Aerocool One e-clipse kasa, RX 5600XT ekran kartı, MSI B450 Max Tomahawk 4133 MHz, 2 adet biri Samsung biri Seagate toplamda 1TB HDD ve 1 adet 240GB SanDisk SSD.
Şimdi ekran kartımı 7000TL satabilirim sanırsam o civarlarda, diğer parçalar maksimum ne kadar eder?
İndirimsiz 11500TL M.2 500GB SSD olan ve 3060 Ti olan hazır sistem gördüm sizce böyle bir şey yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar sistemim; R5 3600X, SilverStone 600W +80PSU, 8 GB 300MHz RAM, Aerocool One e-clipse kasa, RX 5600XT ekran kartı, MSI B450 Max Tomahawk 4133 MHz, 2 adet biri Samsung biri Seagate toplamda 1TB HDD ve 1 adet 240GB SanDisk SSD.
Şimdi ekran kartımı 7000TL satabilirim sanırsam o civarlarda, diğer parçalar maksimum ne kadar eder?
İndirimsiz 11500TL M.2 500GB SSD olan ve 3060 Ti olan hazır sistem gördüm sizce böyle bir şey yapmalı mıyım?

Ben senin yerinde olsam yapmam sadece bir 8 GB daha RAM alırım

Sisteminizi sattığınızda yenisi için üzerine para eklemeniz gerekecek, dolar da bu aralar yükseldi, güzel bir indirim yakalamak lazım, bilemiyorum , bence biraz macera olur, bir süre bilgisayarsız kalabilirsiniz. Ben olsam upgrade yapardım ram, m2 ssd ve güzel bir soğutu alıp overclock ..

Ekran kartını 7000'e satma imkanın yok. 6500'e bile satamayabilirsin.
Öyle bir satarım ki.
Sisteminizi sattığınızda yenisi için üzerine para eklemeniz gerekecek, dolar da bu aralar yükseldi, güzel bir indirim yakalamak lazım, bilemiyorum, bence biraz macera olur, bir süre bilgisayarsız kalabilirsiniz. Ben olsam upgrade yapardım RAM, M.2 SSD ve güzel bir soğutu alıp overclock.

Hayır az bir miktar eklemem gerekir en kötü, Diğer bileşenlere talip çıkarsa anında alabilirim ama işte hazır sistemin yanı seçtirdiği parçalar kötü oluyor kasa da keza kasayı ben seçebilsem süper olacak. RAM de öyle kafasına göre RAM koymuş ekstra olarak koydukları da aynı.

Geri
Yukarı