R5 3600X sistem toplama

creameth

Hectopat
Öncelikle iyi günler, öncelikle aşağıya sipariş edeceğim parçaları ekliyorum.

Şu anda alıcısının beklediği bir bilgisayarım var ama sorun şu ki ekran kartı şu anda stokta bulunmamakta ve teknobiyotiği aradığımda bana ne zaman gümrükten geçeceğinin belli olmadığı söylendi. Benim de aklımda şöyle bir şey geldi eğer bu parçaları sipariş edersem ve eski ekran kartını eski hard disk ile beraber bu bilgisayara takarsam 970 evoya veri aktarımı yapabilirim diye düşündüm. Sizce bu konuda sıkıntı yaşar mıyım ve esktra olarak sistemde herhangi bir uyumsuzluk sorunu var mı? Çünkü gen 3 gen 4 gibi şeylere hiç bakmadım ve eğer bilgisayardaki herhangi bir parça sistemin tam güçte çalışmasını engelleyecekse bunu şu an bilmiyorum. (3060 Ti ile R5 3600X darboğaz ihtimali hakkında konuları okudum ve O.C. İle halledebileceğimi düşünüyorum)

Öncelikle iyi günler, öncelikle aşağıya sipariş edeceğim parçaları ekliyorum.

Şu anda alıcısının beklediği bir bilgisayarım var ama sorun şu ki ekran kartı şu anda stokta bulunmamakta ve teknobiyotiği aradığımda bana ne zaman gümrükten geçeceğinin belli olmadığı söylendi. Benim de aklımda şöyle bir şey geldi eğer bu parçaları sipariş edersem ve eski ekran kartını eski hard disk ile beraber bu bilgisayara takarsam 970 evoya veri aktarımı yapabilirim diye düşündüm. Sizce bu konuda sıkıntı yaşar mıyım ve esktra olarak sistemde herhangi bir uyumsuzluk sorunu var mı? Çünkü gen 3 gen 4 gibi şeylere hiç bakmadım ve eğer bilgisayardaki herhangi bir parça sistemin tam güçte çalışmasını engelleyecekse bunu şu an bilmiyorum. (3060 Ti ile R5 3600X darboğaz ihtimali hakkında konuları okudum ve O.C. İle halledebileceğimi düşünüyorum)
Güzel sistem olmuş bütçe nedir?

PSU böyle bir sisteme fazla giriş seviye(600W olmasından bahsetmiyorum.) kalmış. PSU'yu değiştirmeni tavsiye ederim.
Monitör olarak ne kullanacaksın?

Hocam bütçeye göre değilde 3060ti ekran kartını tam performansıyla kullanmak üzerine aslında topladığım sistem. O yüzden aslında soru birazda bu gen 3 gen 4 gibi teknolojiler üzerine. Ama bir sayı vermek gerekirse 10.000 TL üzerine çıkmayı çok istemiyorum açıkçası .
Monitör olarak
bunu almayı düşünüyorum. Her ne kadar 2k kullanamayacak olsam da eksikliğini hissetmem açıkçası.

Edit: Yazmayı unutmuşum. Sorduğum gibi sizce bu şekilde veri aktarımı yapabilir miyim ve anakart bana tam performans alma konusunda sıkıntı çıkartır mı acaba ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı