R5 3600X sistem toplama

seyhmusaykut

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sevgili arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bu şekilde bir şekilde işletim sistemi toplamayı düşünüyorum. Elimde bu şekilde bir toplama bilgisi var. Elinizden geldikçe RAM, erkan kart, depolama önerileri rica etsem verebilir misiniz? Ek olarak da rica etsem iyi bir gaming monitör de önerir misiniz?

IMG-20200511-WA0007.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence işlemcini R5 3600 yapabilirsin sana fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum RAM'ini çift kanal yapmalısın eğer az dosya oyun vs depolayacaksan sana 960 GB'lik SSD fazlassıyla yeter bu yüzden 1 TB HDD'yi kaldırabilirsin ve RX 580 yerine RX 5600 XT alabilirsin ayrıca kasa pek bilindik bir marka değil bilindik bir kasa ve PSU tercih etmelisin bence böyle daha güzel oldu :) .(Ayrıca SSD'ni M.2'ye çevirebilirsin)
Monitör olarak da ViewSonic'in XG2405 modelini öneririm.

Bence işlemcini R5 3600 yapabilirsin sana fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum RAM'ini çift kanal yapmalısın eğer az dosya oyun vs depolayacaksan sana 960 GB'lik SSD fazlassıyla yeter bu yüzden 1 TB HDD'yi kaldırabilirsin ve RX 580 yerine RX 5600 XT alabilirsin ayrıca kasa pek bilindik bir marka değil bilindik bir kasa ve PSU tercih etmelisin bence böyle daha güzel oldu :) .(Ayrıca SSD'ni M.2'ye çevirebilirsin)
Monitör olarak da ViewSonic'in XG2405 modelini öneririm.

Yazılımcıyım ek olarak da birçok uygulamam var onun için SSD ve HDD o şekilde. RAM şimdilik bu şekilde ama ileride yükselecek. Ama dediğin gibi ekran kartı ve monitöre bakacağım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı