R5 3600X sistem yeniden başlatılıyor

M.Yzr

Kilopat
Yer
Gebze/Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO Z690-A WiFi / i5-12600K / ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC / Crucial Pro RAM 32 GB (2x16) / Crucial P3 Plus 1TB M.2 / Kingston NV2 500GB / Thermalright Frozen Prism 240 Black ARGB / LG Ultragear 27GR83Q-B 27 / DeepCool CH560 Mesh Digital Tempered Glass ARGB E-ATX.
Meslek
Avukat
Merhaba, sistemi yeni topladım. Durup dururken kendini resetliyor.
Memtest86 yaptım, RAM'ler sorunsuz.
FurMark testi yaptım, ekran kartında bir sorun çıkmadı.
OCCT Power testi yaptım, her parçayı 5 dakika falan test ettim zorladım, yine de resetlemedi. Tekrar yapmalı mıyım?
Sorun neden kaynaklanıyor? Çözemedim.
Windows güncel.

Sistem:
İşlemci: R5 3600X.
Ekran kartı: Palit RTX 2070 Super GP.
Anakart: B550M PRO-VDH-Wi-Fi.
RAM: G.Skill Ripjaws 2x8 3600MHz.
Kasa: Aerocool Aero One.
PSU: Zalman ZM650-gvıı 650W 80+Bronze.
Monitör: ASUS 27" VG27WQ1B.

Farklı yerlerden parça parça yeni bir sistem topladım ama bir şeyler yolunda gitmiyor. Kendini resetliyor sistem nadiren de olsa. Durup dururken kendini resetlemesi nadiren de olsa normal değil. Bu anormal olayın sebebini kaç gündür bulamadım.
Sistemi nereye götürüp test ettirebilirim?
Sorunun hangi parçada olduğunu sistemden iyi anlayan birine sormam şart oldu artık.
Rastgele bir bilgisayarcıya götürmek istemiyorum, bilindik isimlerden bu işi yapan bildiğiniz bir yer var mı?

BIOS'u sıfırla ve o şekilde kullan. Kaspersky indirip sistemi tarat. Olay görüntüleyicisinin fotosunu atar mısın yeniden başladığı zaman?
PSU nedir? Tüm pinler takılı mı? Topraklı prize mi takılı sistem? Başka bir odada dener misin?

Sıcaklık değerleri ne kadar?
Sıcaklık değerlerini sık sık kontrol ettim stabil çalışıyor sistem.
Yük altına girdiğinde mi yapıyor bunu? PSU'dan kaynaklı olabilir. Yeteri kadar güç sağlıyor mu sistemine?
Aslında kesin bir şey söylemek çok zor.
Örneğin, Warzone.exe çift tıkladım tam başlayacaktı resetledi. Sonra pc boşta masaüstündeyken birden resetledi. Eğer yanlış anlamadıysam (emin değilim) önce ekran görüntüm gidiyor kasaya dönüp bakıyorum çalışır halde, sonra birden kasada gidiyor resetliyor kendini sistem.
BIOS'u sıfırla ve o şekilde kullan. Kaspersky indirip sistemi tarat. Olay görüntüleyicisinin fotosunu atar mısın yeniden başladığı zaman?
PSU nedir? Tüm pinler takılı mı? Topraklı prize mi takılı sistem? Başka bir odada dener misin?
1 kere temiz kurulum yaptım işe yaramadı. Memtest yaptım, OCCT POWER testi yaptım. Sorunu anlayamadım. Sistem çok yeni bir kaç günlük virüs olması imkansız açıkçası.
Psu: Zalman ZM650-GVII 650W 80+Bronze
Priz konusunda en son bir şüphelendim ama henüz denemedim, deneyeceğim.
Olay görüntüleyicisinin anlık SS'ini bırakayım yinede. Resetlerse o zaman da atarım.

hata.png

Ek olarak: Warzone oynarkende sürekli şu hatayı alıyorum

qweqe.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı