R5 3600X Sisteme 800-900₺ anakart önerisi

ASRock B450M PRO4 ile Mag B550M Bazooka arasında ne tür farklılıklar var acaba, neden B550M daha iyi?
VRM'i daha iyi, chipset daha iyi, iki tane M.2 slotundan da PCIe 3.0 x4 hızında çalışan SSD'lerden tam hız alabilirsin, mesela B450(M) Pro4'te çift M.2 slotu var ama ikinci M.2 slotu PCIe 3.0 x2 (PCIe 2.0 x4 de olabilir) hızında çalışıyor, yani 2000 MB/saniye hız almak demek bu, ve bu kötü bir şey.
B450M Pro4'te 1 tane RGB ve ARGB girişi var, MAG B550M BAZOOKA'da 2 tane var ikisinden de.
Ayrıca daha fazla kasa fan girişi var.
Her türlü MAG B550M BAZOOKA tokatlar :D.

VRM'i daha iyi, chipset daha iyi, iki tane M.2 slotundan da PCIe 3.0 x4 hızında çalışan SSD'lerden tam hız alabilirsin, mesela B450(M) Pro4'te çift M.2 slotu var ama ikinci M.2 slotu PCIe 3.0 x2 (PCIe 2.0 x4 de olabilir) hızında çalışıyor, yani 2000 MB/saniye hız almak demek bu, ve bu kötü bir şey.
B450M Pro4'te 1 tane RGB ve ARGB girişi var, MAG B550M BAZOOKA'da 2 tane var ikisinden de.
Ayrıca daha fazla kasa fan girişi var.
Her türlü MAG B550M BAZOOKA tokatlar :D.

Hocam Bazooka Micro ATX, ATX bir anakart daha iyi olmaz mı?

VRM'i daha iyi, daha fazla kasa fan girişi var, ses çıkışları daha fazla, dahili USB 3.2 Gen 2 ve Type-C.
Yani demem o ki B550-A PRO alırsan sırtın yere değmez :D.

Bütçeyi arttıra arttıra iflas edeceğim artık. 😂
Önerdiğiniz Bazooka’da kaç fan girişi var hocam? Bir de size zahmet görünüşü ve hava akışı iyi bir kasa önerir misiniz? Msi Mag Force 100R ve Corsair Spec Delta RGB düşünüyordum ama sizin de fikrinizi öğrenmek isterim.

Bütçeyi arttıra arttıra iflas edeceğim artık. 😂
Valla bu işler böyle!
Önerdiğiniz Bazooka’da kaç fan girişi var hocam?
3 kasa fan girişi var, AIO_PUMP'ı da sayarsan 4.
Bir de size zahmet görünüşü ve hava akışı iyi bir kasa önerir misiniz? Msi Mag Force 100R ve Corsair Spec Delta RGB düşünüyordum ama sizin de fikrinizi öğrenmek isterim.
Ben şahsen MAG FORGE 100R seçerdim, çünkü ARGB 🤣.

Bu kadar fan girişi az değil mi? Mag force 3 fan ile geliyor zaten, ekstra fan takamayacak mıyım?
Fan splitter kablo alırsın o zaman, şunun gibi mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı