R5 3600X + Sıvı soğutma vs R7 3700X + stok fan

ekselans2007

Hectopat
Daha fazla  
Çoğu parçayı topladım, sadece işlemci kaldı. Hangi kombinasyondan daha çok verim alırım?

AMD Ryzen 5 3600X + 700-1000 TL arası sıvı soğutma mı?
AMD Ryzen 7 3700X ve stok fan mı?

Aldığım diğer parçalar şu şekilde:
  • ASUS TUF B450 PRO GAMING
  • MSI RTX 2070 Super OC Gaming X
  • CORSAIR Vengeance 3200MHz RGB PRO DDR4 16 GB
  • COOLER MASTER H500 + 750W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci bir kez alınıyor ancak soğutma değişebilir. Wraith Prism soğutucusu hor görülecek bir soğutucu değildir, kasanız üst düzeyde hava akışına sahip. R7 3700X zaten işlemci gücü olarak sizi yıllarca götürebilir. Eğer O.C yapacaksanız soğutucu değiştirsiniz olur biter.

Çoğu parçayı topladım, sadece işlemci kaldı. Hangi kombinasyondan daha çok verim alırım?

AMD Ryzen 5 3600X + 700-1000 TL arası sıvı soğutma mı?
AMD Ryzen 7 3700X ve stok fan mı?

Aldığım diğer parçalar şu şekilde:
  • ASUS TUF B450 PRO GAMING
  • MSI RTX 2070 Super OC Gaming X
  • CORSAIR Vengeance 3200MHz RGB PRO DDR4 16 GB
  • COOLER MASTER H500 + 750W PSU
Soğutma performansı ultra artırmaz.3700X çok daha iyi.
Not:Sistem çok iyi olmuş,SSD veya HDD ne aldınız?

R7 3700X
4 gün oldu sistemimi canlandıralı. Çeşitli testlere soktum ama stok fan işini gayet iyi yapıyor. Tavsiye ederim. Ve evet arkadaşların da dediği gibi işlemci bir kere alınır, sıvı soğutmayı ilerleyen süre içinde de alabilirsiniz.

Tabi ki 3700X almak daha mantıklı ama X570 anakart alsaydınız daha iyi olurdu, bütçeniz olduğunda aklınızda bulunsun.
OC ile fazla işim yok, performans testlerini izlediğimde ise aradaki farkın çok çok az olduğunu gördüm ve aradaki fiyat farkına değmeyeceğine karar verdim.
Soğutma performansı ultra artırmaz.3700X çok daha iyi.
Not:Sistem çok iyi olmuş,SSD veya HDD ne aldınız?
Öncelikle teşekkürler. SSD olarak CORSAIR MP510 480 GB tercih ettim. HDD henüz satın almadım.

Aradaki fark, overclock farkında ortaya çıkar zaten asıl olarak. Yapmayacaksanız gerek yok bence de, sıvı soğutma göstermişsiniz diğer işlemci için belki ilerde R7 3700x için sıvı soğutma alıp oc yapmayı düşünürseniz diye söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı