R5 3600X ve RTX 2060 sistem yeniden başlatılıyor

BlackTSix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mütercim Tercüman / İngilizce
Merhaba,

Bir hafta önce yeni bir sistem topladım.

Sistem:

Mbd: ASUS B550-F.
CPU: Ryzen 5 3600X.
GPU: MSI RTX 2060 Gaming.
RAM: G.Skill 3600MHz 4x8 CL 18.
PSU: Xigmatek 600W (kasaya dahil olan tam modelini bulamadım kasayla birlikte linki: Xigmatek Frontliner EN8811 600W Siyah Usb 3.0 Tam Pencere+ 3 Fiyatı)

Topladığım sistemde sıcaklık veya FPS ile ilgili herhangi bir sorunum yok fakat sistem ara ara, net bir aralık veya koşul gözlemlediğim kadarıyla yok, kendini yeniden başlatıyor. RAM'lerden olabilme ihtimaline karşı RAM'leri silgi ile silip soketleri üfleyerek temizleyeme çalıştım ancak sorun çözülmedi. Günde bir veya iki defa hala yeniden başlıyor. Bazen başlamadığı da oluyor. Soruna yönelik söyleyebileceğim tek kesin şey; bu durumun sistem yük altındayken olduğu boşta çalışırken bir sorun olmadığı. Kendi şüphem ASUS B550-F anakart üzerinde 8+4 CPU beslemesi var ancak benim PSU'da sadece 8pin olduğu için +4 pin boşta kaldı. Oraya herhangi bir şey takamadım. Sorun o 4'lü pinin boş kalmış olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? CPU hiçbir zaman %100 şeklinde çalışmıyor, yani ekstra güce ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum ama aklıma da başka bir şey gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım. Peki PCI-e yi dönüştürme şansımız var mı orası için?
Acaba PSU yetmiyor olabilir mi? Yada herhangi başka bir sorun?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı