R5 3600X'e OC yapmak

JinquiN

Decapat
Ryzen5 3600X'im var İtopya'dan aldıgım icin stok Stealth soğutucuyla geldi ve maalesef soğutucunun canı yetmedi bende Arctic Duo sports aldım sıcaklıkla ilgili sorunum yok çözüldü. Sormak istediğim işlemciyi hiç ellemeden Dragon Center'dan BIOS'dan veya Ryzen Master'dan voltaj aralıkları 1.3 ile 1.45 arası değişiyor fakat GHz ile ilgili tam bir sonuç alamadım base cloak 3.8 evet biliyorum fakat Turbo Boost ile kaça çıkıyor bu. Benchmark yaptım default şekilde Max Boost 4.15GHz oluyor ama voltajlar yüksek. Ryzen Master ile 1.3W verip 4.2GHz çalıştırıyorum böyle yaptığımda overcloak mu yapmış oluyorum GHz 4.2'ye mi sabitleniyor yoksa Max'ımı belirliyorum zararlı mı bunu öğrenmek çok istiyorum. Artık bir ayar yapıp oluruna bırakmak istiyorum, uğraşmak istemiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile oyun içinde kaç GHz aldığınıza bakar mısınız? Ben R5 3600X işlemciyi stok fan ile hız aşırtma yapmadan 4150-4225 MHz görebildim. İstediğim 4.3 GHz. Bu yüzden MSI Command Center'dan Game Boost özelliğini aktif etmenin zararlı olup olmayacağını araştırıyordum. Çünkü bu program ile birlikte 4275 MHz alabildim. Ancak 1 kere mavi ekran hatası aldım.

msi command centerdan bende 2-3 kere mavi ekran aldım bir daha oradan denemedim. bu tür işleri ryzen master programı ile yapıyorum. şu an için bios dan 4.2ghz 1.35v ile kullanıyorum işlemciyi

Yeni konular

Geri
Yukarı