r5 3600XT vs R7 3700X ve RTX 2060S vs RTX 2060

RazQr94TR

Kilopat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İşlemci olarak Ryzen 5 3600XT ya da Ryzen 7 3700X almayı planlıyorum.
Ekran kartı olarak RTX 2060 ya da RTX 2060 Super almayı planlıyorum. (Hangi marka ekran kartını önerirsiniz?)
Bunlara göre anakart ve RAM önerisi isteyeceğim. Anakart için maksimum 1000 ₺, RAM içinde maksimim 750-800 ₺ ayırmayı düşünüyorum. Çift kanal RAM ile tek kanal RAM farkı nedir? Bir de yukarıda yazdığım hangi işlemci ve hangi ekran kartını siz alacak olsanız ya da almış biri olarak neden önerirsiniz? Son olarak işletim sistemini kurmak için 240 GB SSD ve oyunları depolamak için 1 TB HDD önerisi isteyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki 3700X ve 2060 Super. Soruların cevabı belli:)
Tüm performans videolarını izledim ortalama 7-15 fps fark var hem işlemci hemde ekran kartı kıyaslamasında. Fiyat farkı olarak güncel fiyatlarını bilmiyorum.
i5 10400F + 2070, 2070 Super.
Kanka intel tabanlı sistem fikrini düşünmüyorum açıkçası, amd tabanlı bir sistem kuracağım. Yukarıdaki 2 modelden hangisini önerirsin?

Hocam tüm bileşenler için tam bir bütçe belirtip yeni bir konu açarsanız daha iyi olur sanki, sistem toplama üzerine.
Hocam sen önerini yap, Türkiye'de yaşamadığım için benim belirteceğim bütçe oraya kıyasla farklı olabilir. Dediğim gibi sadece ekran kartı ve işlemci arasında kararsız kaldım.

Geri
Yukarı