R5 4500 sistemde oyun veya bilgisayar kapanıyor

Lvaxy

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX (2x8) 16GB 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Western Digital SN570 500GB NVMe M.2
Ekran kartı
ASUS RTX 2060 DUAL EVO
Anakart
ASUS Prime B450MK-II
İşlemci
AMD Ryzen 5 4500
Yeni aldığım bir bilgisayarda oyunda veya bazen oyuna olmadığımda bilgisayar kapanıyor, bazen de sadece oyun kapanıyor. Sistemimde bir sıkıntı yok diye düşünüyorum ama yine de sorayım. Sistemim:

• İşlemci: AMD Ryzen 5 4500
• Anakart: ASUS Prime B450M-K-II
• Ekran kartı: ASUS RTX 2060 Dual EVO
• RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8) 16 GB 3200MHz CL16
• SSD: Western Digital SN570 500GB NVMe M.2
• Kasa: Vento VG11A • PSU: FPS Performance 550W 80+

Ekran kartı sıcaklığım 65-70 üstüne fazla çıkmıyor.
İşlemci de 70-75 civarında (yük altında / boşta değil).
PSU yetersiz mi anlamadım. Yeterli olması gerek aslında.
İşletim sistemimi onu da bilmiyorum.
Fazla yük olunca kapattıran bir ayar mı var yoksa?

Monitörle mi alakalı? Monitör: 60 Hz, 1600x900 çözünürlükte, 5 ms.

YouTube'da videolardan da izleyerek denedim olmadı. Belki çözüm burada bulabilirim. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldığım bir bilgisayarda oyunda veya bazen oyuna olmadığımda bilgisayar kapanıyor, bazen de sadece oyun kapanıyor. Sistemimde bir sıkıntı yok diye düşünüyorum ama yine de sorayım. Sistemim:

• İşlemci: AMD Ryzen 5 4500.
• Anakart: ASUS Prime B450M-K-ıı
• Ekran kartı: ASUS RTX 2060 Dual EVO.
• RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8) 16 GB 3200MHz CL16.
• Kasa: Vento VG11a • PSU: FPS performance 550W 80+

YouTube'da videolardan da izleyerek denedim olmadı. Belki çözüm burada bulabilirim. Yardımcı olur musunuz?

Nereden aldıysanız müşteri hizmetlerini arayın.

• İşlemci: AMD Ryzen 5 4500.
• Anakart: ASUS Prime B450M-K-ıı
• Ekran kartı: ASUS RTX 2060 Dual EVO.
• RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8) 16 GB 3200MHz CL16.
• Kasa: Vento VG11a • PSU: FPS performance 550W 80+

Usta aynı sisteme sahibim zamanında bende aynı yerden aldım 7 ay once PC hocası toplamıştı sistemi. Bende de aynı sorun var çözemiyorum sen ne yaptın yapabildin mi bana da yardım edersen çok sevinirim.

Usta aynı sisteme sahibim zamanında bende aynı yerden aldım 7 ay once PC hocası toplamıştı sistemi. Bende de aynı sorun var çözemiyorum sen ne yaptın yapabildin mi bana da yardım edersen çok sevinirim.

Halledebildim, sorunun ram ler miş oldukça yoğun araştırdım. Tabi seninki başka bı sorun olabilir. Garantilerin felan duruyorsa gaming gen tr ye aynı şekilde ekran kartını çıkar gönder içine bir not yaz sorunla ilgili bende ram olduğunu söyledim değişim istedim sonuçta garanti belgesinde böyle bir hak yazmaktadır. Tabi senin ilk önce neyde arıza var tespit etmelisin. Örneğin memtest86 mı öyle bir uyg var ram lerin testini burdan baktım hatalıydı. Yani çok fazla mavi ekran veriyordu.

Halledebildim, sorunun RAM'lermiş oldukça yoğun araştırdım. Tabii seninki başka bir sorun olabilir. Garantilerin falan duruyorsa Gaming gen TR'ye aynı şekilde ekran kartını çıkar gönder içine bir not yaz sorunla ilgili bende RAM olduğunu söyledim değişim istedim sonuçta garanti belgesinde böyle bir hak yazmaktadır. Tabii senin ilk önce neyde arıza var tespit etmelisin. Örneğin Memtest86 mı öyle bir uyg var RAM'lerin testini buradan baktım hatalıydı. Yani çok fazla mavi ekran veriyordu.

Bende de çok fazla mavi ekran veriyor aynı sizin gibi bende testlerini yapıp Gaming gen TR'ye ulaşayım. Teşekkür ediyorum size de.

Geri
Yukarı