R5 4650G sisteme BIOS sonrası görüntü gelmiyor

Fury23

Decapat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200MHZ CL16
SSD veya HDD modeli
KINGSTON A400 240GB M.2 500-350MB/s SSD
Ekran kartı
APU
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 5 Pro 4650G 4.2GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
Selam,
Yeni bir bilgisayar aldım ve anakartımda VGA girişi bulunmuyor. Bu yüzden bir dönüştürücü aldım fakat bilgisayarı açtığımda BIOS için X'e basın yazısı vs. çıkıyor. Daha sonrasında sinyal yok diyor ve bilgisayar açılmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. HDMI-VGA dönüştürücümü çıkartıp takınca sorun düzeliyor. Her seferinde uğraşmak istemiyorum. Monitörümde bir sorun yok. Dönüştürücüde de bir sorun yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci:
  • R5 4650G.
  • RAM: 16 GB.
  • Anakart: MSI B450M-A Pro Max anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konudan bağımsız bir şey soracağım büyük ihtimalle bahsettiğiniz sistem frekans TV APU inventustan aldıysanız gelme aşamasını anlatabilir misiniz? Windows vs yüklü mü geliyor emin degilim.

Aktif dönüştürücü olması gerekiyor ve bazen iyi oturmadığı için olabiliyor. Dönüştürücü aktif mi?
Bilgisayarcının kendi kullandığı dönüştürücüyü aldım, iyi oturuyor. Mesela şuanda açık fakat yeniden başlatınca anlattığım şekilde olup görüntü gelmiyor. Çıkartıp takınca geliyor.

Hocam konudan bağımsız bir şey soracağım büyük ihtimalle bahsettiğiniz sistem frekans TV APU inventustan aldıysanız gelme aşamasını anlatabilir misiniz? Windows vs yüklü mü geliyor emin degilim.
Evet inventus'dan aldım. Windows 10 deneme sürümü ile geldi. Gerekli testler, güncellemeler yapılmıştı. Birkaç driveri güncelledim ve kullanmaya başladım. Siparişi verdikten sonra sıra bekliyorsunuz, sıra gelince 12 saat kadar bi sürede montaj ve testler yapılıyor. Daha sonrasında kargoya veriliyor. Bu kadar yani. Ayrıca kasa için bi kumanda çıkıyor fakat çalışmadı bende ki şimdilik yarın müşteri hizmetleri ile görüşeceğim.

Bilgisayarcının kendi kullandığı dönüştürücüyü aldım, iyi oturuyor. Mesela şu anda açık fakat yeniden başlatınca anlattığım şekilde olup görüntü gelmiyor. Çıkartıp takınca geliyor.

Evet Inventus'dan aldım. Windows 10 deneme sürümü ile geldi. Gerekli testler, güncellemeler yapılmıştı. Birkaç driveri güncelledim ve kullanmaya başladım. Siparişi verdikten sonra sıra bekliyorsunuz, sıra gelince 12 saat kadar bir sürede montaj ve testler yapılıyor. Daha sonrasında kargoya veriliyor. Bu kadar yani. Ayrıca kasa için bir kumanda çıkıyor fakat çalışmadı bende ki şimdilik yarın müşteri hizmetleri ile görüşeceğim.

Hocam RAM'lerin MHz'ları ayarlı miydi? Özür diliyorum konuyu rahatsız ediyorum. Son sorum.

Yükseltmeyi denediniz mi XMP ile.
Herhangi bir işlem yapmadım, kumanda için de pilini ovalamamı söylediler. Eğer sorun devam ederse yenisini yollayabileceklerini, ovalayınca sorun ortadan kalktı.

Konu Çözümüne gelirsek;
Dönüştürücümü kendi bilgisayarcımdan test ederek aldım. Şuanda sorun yok.

Geri
Yukarı