R5 5500 bilgisayar toplama

Erkan19071

Hectopat
Daha fazla  
Selam, PC topluyorum ve eski bilgisayarımın üstüne kuracağım. Böyle bir seçim yaptım, nasıl?

İşlemci; AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm Islemci | ITOPYA

Anakart; GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX Anakart | ITOPYA

RAM; GoodRam 16GB(2x8GB) IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Crimson Beyaz Dual Kit Ram | ITOPYA

Şu an sistemim; GTX750 Ti i5 3570 8 GB RAM DDR3 ekran kartımı şu anlık tutacağım. Önerisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, PC topluyorum ve eski bilgisayarımın üstüne kuracağım. Böyle bir seçim yaptım, nasıl?

İşlemci; AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm Islemci | ITOPYA

Anakart; GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX Anakart | ITOPYA

RAM; GoodRam 16GB(2x8GB) IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Crimson Beyaz Dual Kit Ram | ITOPYA

Şu an sistemim; GTX750 Ti i5 3570 8 GB RAM DDR3 ekran kartımı şu anlık tutacağım.

Önerisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

Bütçe 200 lira artar ise.

Şu an sistemim; GTX750 Ti i5 3570 8 GB RAM DDR3 ekran kartımı şu anlık tutacağım.

RAM için bu daha sağlıklı olur.

Ne fark olabilir?
Gigabyte anakartlar biosu biraz sıkıntılı.
Daha çok port mevcut.

RAM için bu daha sağlıklı olur.

Gigabyte anakartlar biosu biraz sıkıntılı.
Daha çok port mevcut.
Ekran kartı beni ne kadar idare eder

Ekran kartı beni ne kadar idare eder
Ekran kartı günümüz oyunlarını çok zor açar. (480p civarı)
Ama ben yeni nesil oyun oynanıyorum derseniz 2 el cs go,lol ve mc oynuyorsanız gideri var.

İtopya Ankara'da açıldığı için İtopya'dan tercih yapacağım.
Hocam itopya’dan almayın sırf reklamı vesaire yapılıyor diye,benim attığım RAM ve anakartı alın.

Hocam İtopya'dan almayın sırf reklamı vesaire yapılıyor diye, benim attığım RAM ve anakartı alın.

Reklam olay değil fiziksel olarak gidip görebileceğim ve sistemin tamamı toplanacağı için öyle.

Burada açıldığı için gidip hemen alacağım kargo olayları bir tık sıkıntılı.

Peki sistem genel anlamda iyi mi?

Reklam olay değil fiziksel olarak gidip görebileceğim ve sistemin tamamı toplanacağı için öyle.

Burda açıldığı için gidip hemen alacağım kargo olayları bi tık sıkıntılı.

Peki sistem genel anlamda iyi mi? @messinincocugu
Ekran kartı değişimi yapılırsa iyi olabilir diye düşünüyorum yoksa onun haricinde iyi bütçeye göre. @messinicocugu

Yeni konular

Geri
Yukarı