R5 5500 GTX 1050 Ti kasa çalışıyor fakat görüntü yok

serhat1950

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB 2400MHz
Ekran kartı
MSI GTX 1050 Tİ
Anakart
MSI A320M Pro
İşlemci
Ryzen 5 5500
Hepinize iyi akşamlar. 1 hafta önce işten gelmiştim ve 1-2 saat CS oynadım daha sonra bir anda elektrikler kesilir gibi monitör, klavye, mouse elektriği kesti ama garip olan kasanın içindeki her şey çalışıyordu. Biraz açılmış konulara baktım ve çözüm bulamadım. Siz söylemeden yaptıklarımı söyleyeyim.

• Kabloları kontrol ettim.
  • BIOS pilini çıkarıp taktım.
  • RAM'leri çıkarıp silip geri taktım.
  • Ekran kartını çıkarıp taktım.
  • SSD ve hard disk kontrollerini bilgisayarcıya yaptırdım.
  • Ve geriye sadece anakart ve işlemci kaldı işlemciyi 3 hafta önce sıfır almıştım üstelik anakart BIOS updated + işlemci montajını bilgisayarcı yapmıştı.

Sizin görüşleriniz neler? Sizce ne olmuş olabilir?
Bilgisayarcının söylediğine göre %90 anakart göbek çipinden kaynaklı gibi duruyor dedi %10 işlemci olabilir dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize iyi akşamlar. 1 hafta önce işten gelmiştim ve 1-2 saat CS oynadım daha sonra bir anda elektrikler kesilir gibi monitör, klavye, mouse elektriği kesti ama garip olan kasanın içindeki her şey çalışıyordu. Biraz açılmış konulara baktım ve çözüm bulamadım. Siz söylemeden yaptıklarımı söyleyeyim.

• Kabloları kontrol ettim.
  • BIOS pilini çıkarıp taktım.
  • RAM'leri çıkarıp silip geri taktım.
  • Ekran kartını çıkarıp taktım.
  • SSD ve hard disk kontrollerini bilgisayarcıya yaptırdım.
  • Ve geriye sadece anakart ve işlemci kaldı işlemciyi 3 hafta önce sıfır almıştım üstelik anakart BIOS updated + işlemci montajını bilgisayarcı yapmıştı.

Sizin görüşleriniz neler? Sizce ne olmuş olabilir?
Bilgisayarcının söylediğine göre %90 anakart göbek çipinden kaynaklı gibi duruyor dedi %10 işlemci olabilir dedi.

Geçmiş olsun hocam güç kaynağını kontrol ettiniz mi?

PSU ve ekran kartı sağlamsa muhtemelen anakart olabilir. İşlemci pinleri sağlam mı?

Normalde parçaları başka kasalarda teker teker test edip bozulan parçayı bulmak mantıklı olanıdır. Ama sizden bunları yapmadan önce bir şeyi daha denemenizi isteyeceğim. PSU'yu kapat. BIOS pilini çıkartıp kasanın güç düğmesine 10-15 kere ardışık olarak bas. Sonra BIOS pilini takıp bilgisayarı çalıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı