R5 5500 GTX 1650 sistemde oyunlarda takılma hissiyatı oluyor

İperion

Decapat
Daha fazla  
RAM
8*2=16gb ddr 4 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
120 gb ssd 1 tb hdd
Ekran kartı
gtx 1650 4gb
Anakart
asrock a320m hdv r4.0
İşlemci
amd ryzen 5 5500
Merhaba sistemim bu oyunlarda sanki arada drop yiyorum FPS yüksek olsa da o performansı alamıyorum. Sistemim bu. Bütün sürücüler güncel

Selamlar,

AfterBurner ile değerlerini oyun esnasında kontrol eder misin? Anlık FPS dropları şu an benim de başıma gelen bir sorun. Termal macun ve fan temizliği yaptırmam gerekiyor. Senin durum da aynı olabilir.

Selamlar,

AfterBurner ile değerlerini oyun esnasında kontrol eder misin? Anlık FPS dropları şu an benim de başıma gelen bir sorun. Termal macun ve fan temizliği yaptırmam gerekiyor. Senin durum da aynı olabilir.
işlemciyi yeni 0 aldım ekran kartını da yeni aldım sayılır

Selamlar,

tabi atıyorum test sonuçlarını

1675027228542.png

Selamlar,

monitörüm de yeni 144 hz

Eki Görüntüle 1650125

monitörüm de yeni 144 hz

Kullandığın güç yönetimi uygulamanı kontrol eder misin? Bunun dışında Windows üzerinde çalışan Telemetry servisini kapamayı denemeni öneririm. Bununla alakalı sanıyorum forumda bi konu vardı.

Kullandığın güç yönetimi uygulamanı kontrol eder misin? Bunun dışında Windows üzerinde çalışan Telemetry servisini kapamayı denemeni öneririm. Bununla alakalı sanıyorum forumda bi konu vardı.
güç yönetimi yüksek performansda

psu etkiler mi acaba 300 watt çünkü

güç yönetimi yüksek performansda

psu etkiler mi acaba 300 watt çünkü

Sanmıyorum aksi bir durumda sistem kendini kapatır diye düşünüyorum. Arkaplanda antivirüs vb. sisteme yüklenen bir program çalışıyorsa bu durum ondan da kaynaklı olabilir. Temiz bir kurulum yapmayı ya da sistem temizliği yapmayı denediniz mi?

Geri
Yukarı