R5 5500 RX 6600 sistem oyunlarda anlık takılmalar oluyor

replaues

Picopat
Daha fazla  
RAM
T-FORCE RUFF GAMİNG ALLİANCE 2X8 RAM
SSD veya HDD modeli
APACER 512GB M2
Ekran kartı
SAPPHİRE PULSE RX 6600
Anakart
GİGABYTE A520M K V2
İşlemci
RYZEN 5 5500
Merhaba, hazır sistem aldım BIOS güncellemesini yaptım (F2D) Windows'u Rufus ile flash belleğe yazdırıp kurdum. Ardından oyunları kurdum Windows güncellemelerini yaptım ancak anlık FPS düşmeleri (saliselik donma (%0.1 FPS düşmesi ) şeklinde yaşıyorum oyunlarda. Eski bilgisayarımda da tam olarak aynı sorun var, acaba tesisattan mı kaynaklıdır veya BIOS sürümü mü stabil değil yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yoksa Windows güncellemeleri mi sıkıntılı?

Tesisatın etkilediğini de söyleyenler var. Farklı sistemde bile oluyorsa sebebi budur kısaca.

Tesisattandır değil mi çünkü eski sistemde bir anda yapmaya başladı bunu ayrıca deprem bölgesi oldugu için bakım çalışmaları oluyor sık sık elektrik kesiliyor 1 2 aydır yeni sistemde de keza aynı şekil iade etmek istemiyorum yazılımsal veya donanımsal bir sorun olmadığından nasıl emin olabilirim.

Ondan olacağını sanmıyorum yani çok sinir bozucu bir durum arada bir düzeliyormuş gibi oluyor ama sonra tekrar aniden oyunlarda kasma hissi oluyor FPS düşüyor falan anlamadım başka napmak lazım.

Ama senle benim ortak olarak sadece işletim sistemimiz ortak dur bir dakika anakrtın Gigabyte mı?

Ama senle benim ortak olarak sadece işletim sistemimiz ortak dur bir dakika anakartın Gigabyte mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı