R5 5500 - RX 6600 vs R5 4500 - RTX 2060

Bu sistem ikisinden de iyiymiş bunu almak daha mantıklı olur bence.

Dostum 12. nesil bir i3 işlemci Ryzen 5500'den %10 daha performanslı gözüküyor ayrıca işlemci kasa vs bazı donanımlar açısından daha avantajlı bunu düşüneceğim galiba bu daha mantıklı haklısın. Bu algımı kırabilirsem hemen bu gece sipariş geçebilirim teşekkür ederim bu sistemi o siste de gözden kaçırmışım.
Herkese teşekkür ederim düşünmek için yarına kadar bekleyeceğim hala sistem önerisi olan varsa açığım herkese mutlu forumlar dilerim.

İkisi arasından ilk sistem.

Oyun oynayacaksan bu sistem daha mantıklı olur.

Dostum eğer vaktin varsa bir iki sorum olacak i3 12100F'in oyuna uygun olmadığını çekirdek sayısı bakımından dezavantajlı olduğunu okudum senin düşüncen nedir?

Son düzenleme:
Dostum 12. nesil bir i3 işlemci Ryzen 5500'den %10 daha performanslı gözüküyor ayrıca işlemci kasa vs bazı donanımlar açısından daha avantajlı bunu düşüneceğim galiba bu daha mantıklı haklısın. Bu algımı kırabilirsem hemen bu gece sipariş geçebilirim teşekkür ederim bu sistemi o siste de gözden kaçırmışım.
Herkese teşekkür ederim düşünmek için yarına kadar bekleyeceğim hala sistem önerisi olan varsa açığım herkese mutlu forumlar dilerim.
Bende Ryzen 5 5500 kullanıyorum evet çok güzel işlemci sağlam işlemci fakat halihazırda B450 anakartım olduğu ve intel anakartların pahalı olması yüzünden mecbur olarak 5500 aldım yoksa bende 12100F tercih ederdim.

@HellStalkeR hocam bütçeniz ne kadar? Arttırabilirseniz eğer ne kadara kadar çıkarsınız?

12 bin TL bütçem var üstüne çıkamam en fazla 300 ila 400 TL aşabilirim. Dostum AMD ekran kartları hakkında yorumun varsa alırım yazılım destekleri nasıl? Isınma sorununu çözdüler mi? RX570 8 GB ekran kartıma bu forumda şöyle yorumlar gelmişti; o kart 8 GB kullanamıyor verimli bir kart değil vs gibi NVIDIA'lı rakiplerinden hep gerideydi kullanırken bunu bende hissediyordum.

@HellStalkeR 12100F oyun için gayet uygun bir işlemci. 4 Core 8 thread olması sizi korkutmasın.

Not: 12100F sistemin stoku tükenmiş.

Hadi ya araştırıp kafamı bulandırmaya gerek yok o halde Ryzen 5500 ile çok fark yoktu aralarında ama alternatif kaybetmek kötü oldu. Peki AMD ekran kartları hakkında düşüncen nedir? Kral varsa bir yorumunu alırım.

12100F oyun için oldukça iyi bir işlemci. i3 olması sizi korkutmasın. YouTube üzerinden Ryzen 5 5500 ile karşılaştırma videolarına bakabilirsiniz. Verilen parayı hak eden bir işlemci.

12 bin TL bütçem var üstüne çıkamam en fazla 300 ila 400 TL aşabilirim. Üstat i3 12100F ve Ryzen 5500 hakkında da yorumun varsa alırım.

Hadi ya araştırıp kafamı bulandırmaya gerek yok o halde Ryzen 5500 ile çok fark yoktu aralarında ama alternatif kaybetmek kötü oldu. Peki AMD ekran kartları hakkında düşüncen nedir? Kral varsa bir yorumunu alırım.

AMD ekran kartı işi şans işi bana göre. Tüm elektronik eşyalar şans işi ama AMD'de bu şans işi bir tık daha fazla. Kuzenim RX 5700 kullanıyor ve 2 seneden fazla oldu, herhangi bir sorun çıkarmadı. Fakat bu her RX 5700 ekran kartları için aynı olacak değil.

Bende Ryzen 5 5500 kullanıyorum evet çok güzel işlemci sağlam işlemci fakat halihazırda B450 anakartım olduğu ve Intel anakartların pahalı olması yüzünden mecbur olarak 5500 aldım yoksa bende 12100F tercih ederdim.

i3 12100F stokları tükenmiş o sistemin için. Şu an kafama takılan tek şey AMD ekran kartları 6600'ün 2060'dan iyi olduğunu bilsem de AMD stabil ve kararlı kartlar üretebiliyor mu artık benim böyle birkaç kötü deneyimim oldu bu benim şahsi sorunum asla markaya yönelik bir sorunum yok.

@HellStalkeR AMD, RX 6000 serisiyle sürücü ve yazılım konusunda büyük bir adım attı. Önceki gibi WattMan vb hataları alan kullanıcı sayısı neredeyse kalmadı.

RX 6600, RTX 3060'a denk bir kart. 2060'a bulaşıp hayatınızın yanlışını yapmayın.

@HellStalkeR AMD, RX 6000 serisiyle sürücü ve yazılım konusunda büyük bir adım attı. Önceki gibi WattMan vb hataları alan kullanıcı sayısı neredeyse kalmadı.

RX 6600, RTX 3060'a denk bir kart. 2060'a bulaşıp hayatınızın yanlışını yapmayın.

Bu sorunların giderilmesi çok iyi olmuş RTX 3060 serisine denk ise bayağı iyi teşekkür ederim dostum RTX 2060'ı çok gömmeyelim ya üzmedi beni pek :D ama umarım bu sefer gülen bir yüzle oyun oynarım RX 6600'ümle teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı