R5 5500 ve RTX 3070 oyunlarda kaç FPS verir?

Tomy

Hectopat
Arkadaşlar bilgi amaçlı açıyorum konuyu, biraz araştırma yaptım Ryzen 5 5500 ile RTX 3070 ikilisinde iki farklı video izledim ve ikisi de farklı FPS sonuçları veriyor bunun sebebi ne olabilir? Arada neredeyse 20FPS oynuyor Bu videoda (Tıkla) üç işlemci arasında çok az FPS değerleri var ancak, buradaki videoda FPS değerleri çok farklı gözüküyor. Aynı işlemci ve ekran kartından Far Cry 6 oyununda test yapan Bu arkadaşın videosunda ise farklı FPS değerleri var. Bu konu hakkında bilgisi olan bilgilendirebilir mi?

Arkadaşlar bilgi amaçlı açıyorum konuyu, biraz araştırma yaptım Ryzen 5 5500 ile RTX 3070 ikilisinde iki farklı video izledim ve ikisi de farklı FPS sonuçları veriyor bunun sebebi ne olabilir? Arada neredeyse 20FPS oynuyor Bu videoda (Tıkla) üç işlemci arasında çok az FPS değerleri var ancak, buradaki videoda FPS değerleri çok farklı gözüküyor. Aynı işlemci ve ekran kartından Far Cry 6 oyununda test yapan Bu arkadaşın videosunda ise farklı FPS değerleri var. Bu konu hakkında bilgisi olan bilgilendirebilir mi?
Ryzen 5500 ve 5600 arasında zaten bi hayli fark var ve 5500 azacık o ekran kartına darboğaz yaptığından dolayı fps kaybı olması gayet normal.

Fps ;kullandığınız anakarttan işlemci hızına, ram hızına gecikmesine,ekran kartının işlemci ile olan uyumuna,kullandığınız os un ne kadar stabil olduğuna kadar birçok sebepe bağlı olarak artış ve eksilme gösterebilir.

Fps ;kullandığınız anakarttan işlemci hızına, ram hızına gecikmesine,ekran kartının işlemci ile olan uyumuna,kullandığınız os un ne kadar stabil olduğuna kadar birçok sebepe bağlı olarak artış ve eksilme gösterebilir.

B450M S2H Ryzen 5 5500 4.2Ghz Rm 3200Mhz 16Gb.. durum bu fakat farkda ortada normalde donanımdan anlarım ama bu fark neyden oluşuyor bunu anlamıyorum.

Bu mantıkla o işlemcilerin arasında hiç fark olmaması lazım.
Nasıl yani anlamadım ? Ben gördüğümü söylüyorum farklı bir bilgin varsa paylaş lütfen...

İşlemcilerin asıl hızını işlemci içi mesafe ve kullanılan malzemnin kalitesi belirler.Aynı marka aynı model işlemciler arasında bile nm tabir ettiğimiz işlemci mimarisinde bile büyük hız avantajları elde edilebilir.

Ayrıca işlemciler arasında keni kategorisinde çok büyük farklar olmaz

Geri
Yukarı