Çözüldü R5 5600 boştayken %100 çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan Berkay

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 5600
1669841960241-png.1589572

Fotoğrafta görüldüğü gibi işlemcim boştayken bile %100 çalışıyor, sorun ne olabilir? Bugün kendi kendine olmaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim.

1669842094865.png

Dosya Ekleri

• 1669841960241.png
    1669841960241.png
    46,7 KB · Görüntüleme: 164
Çözüm
MSI Center kullanıyorum.
Uygulamayı açın özellikler kısmına girin orada hızlandırma kısmında seçenekler var. USB BOOST ve STORAGE BOOST.

STORAGE BOOST'u kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Denemedim oyuna girdim şimdi bitince denerim.

Bu arada 1 gündür de açık değil neden öyle gösterdiğini anlamadım. Ayrıca öyle olsa bile bu değer normal değil bence.

Düzelmedi sorun :/

Arada düşüp çıkıyor geri ama genelde %100 de takılıyor.
Yukarıda söylediğim yöntemi sizde deneyin.
Uygulamayı açın özellikler kısmına girin orada hızlandırma kısmında seçenekler var. USB Boost ve Storage Boost.

Storage Boost'u kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Yukarıda söylediğim yöntemi sizde deneyin.

Teşekkürler bende sorun çözüldü bir şey daha sormak istiyorum bu Storage Boost'u açmak veya kapatmak ne kadar fark eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler bende sorun çözüldü bir şey daha sormak istiyorum bu Storage Boost'u açmak veya kapatmak ne kadar fark eder?
Sana zararı olur gördüğün gibi açarsan. Çünkü öncelik ataması yapıyor çok fazla işlem yapıldığı zaman ve cpu çalıştırıyor boş yere o yüzden açmana hiç gerek yok ki zaten bir halta yaradığı da yok açıkçası scam bir özellik diyen bile var...

Sistemi yeni mi topladınız yoksa halihazırda kullanıyor muydunuz? Yani sonradan olan bir şey mi?

Sistemi toplayalı 1 2 ay kadar oldu ilk kez böyle bir şey oldu. Ama evet MSI Center yüklemiştim onu sildim hala arada boşken çıkıyor ama önceden hep %100 de oluyordu şimdi iyi sayılır.

Uygulamayı açın özellikler kısmına girin orada hızlandırma kısmında seçenekler var. USB Boost ve Storage Boost.

Storage Boost'u kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Bunlar haricinde diğerlerini kullansam sorun yapar mı peki?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı