R5 5600 - GTX 1080 sistemde görüntü gecikme oranı 100ms oluyor

Synbeast

Kilopat
Yer
Night City
Daha fazla  
Geçenlerde yeni bir sistem topladım darboğazdan kurtulmak için ve toplamaz olaydım. Eski sistemimde görüntü gecikme oranı oyunlarda 5-6ms'idi yeni topladığım sistemde ise bu değer 100Ms'e kadar çıkıyor ve bu da oyunları oynanamaz hale getiriyor. Sistemi topladığımdan beri 10 kez format çektim ne yaptıysam yapayım sorun düzelmedi neden kaynaklanıyor anlayabilmiş değilim.

Eski sistem.
750W PSU.
i54690K 4.4GHz OC.
H-81 gamer.
2x8 16 GB RAM 1600MHz.
GTX 1080.

Yeni sistem.
750W PSU.
AMD Ryzen 5 5600.
ASUS TUF B550-Plus (BIOS güncel 2803)
2x8 16 GB RAM 3200MHz.
GTX 1080 (eski sistemde kullandığım GPU)

Şimdi aşağıya Dying Light 2'den bir örnek bırakacağım bu değer Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda 100'ü buluyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    183,2 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
3090ti 30-40ms arası veriyor sen nasıl 10ms almayı bekliyorsun? :D

Eki Görüntüle 1433342
Knki beni anlamıyor musun? eski sistemimle aynı ayarlarda ve aynı çözünürlükte daha düşük Gecikme alıyordum ve oynadıgım çözünürlük 1920x1080 haliyle daha düşük gecikme almam lazım senin bana attıgın adam 4k ayarlarda oynuyor 🤬

Knki beni anlamıyor musun? eski sistemimle aynı ayarlarda ve aynı çözünürlükte daha düşük Gecikme alıyordum ve oynadıgım çözünürlük 1920x1080 haliyle daha düşük gecikme almam lazım senin bana attıgın adam 4k ayarlarda oynuyor 🤬
Kanka bak şimdi sana anlatacağım. Senin 5-6 ms civarı alabilmen için ortalama 200+ FPS alman gerekiyor. 1080 ilede asla o fpsleri alamazsın.

Kanka bak şimdi sana anlatacağım. Senin 5-6 ms civarı alabilmen için ortalama 200+ FPS alman gerekiyor. 1080 ilede asla o fpsleri alamazsın.
Tamam sana şunu söyleyeceğim Rainbow six siege'de eski sistemimle Ultra ayarlarda 1920x1080 çözünürlükte 5-6 ms civarı görüntü gecikme oranı alıyordum aynı şekilde Nvidia Performance Overlay ile test etmiştim ki eski sistemim 4.nesil bir işlemciydi dedigim gibi darboğazdan kurtulmak için Ryzen 5'e geçtim ve böyle bir sorun oluşacağını hiç ama hiç düşenmedim şimdiki sistemde ise bu değer aynı ayarlarda 15ms ve diğer oyunlarda durum daha da beter.

Şimdi bana bunu açıkla.

Ek olarak rainbow six siege ortalama 130fps alıyorum

Tamam sana şunu söyleyeceğim Rainbow six siege'de eski sistemimle Ultra ayarlarda 1920x1080 çözünürlükte 5-6 ms civarı görüntü gecikme oranı alıyordum aynı şekilde Nvidia Performance Overlay ile test etmiştim ki eski sistemim 4.nesil bir işlemciydi dedigim gibi darboğazdan kurtulmak için Ryzen 5'e geçtim ve böyle bir sorun oluşacağını hiç ama hiç düşenmedim şimdiki sistemde ise bu değer aynı ayarlarda 15ms ve diğer oyunlarda durum daha da beter.

Şimdi bana bunu açıkla.

Ek olarak rainbow six siege ortalama 130fps alıyorum
Aldigin fps ile gecikme orani tamamiyle ters orantili. Baska herhangi bir seyin etkisi yok buna. Kisacasi ne kadar yuksek fps alirsan gecikmen o kadar azalir.

Yeni konular

Geri
Yukarı