R5 5600 için 1000-1500 TL soğutucu önerisi

mceylan

Hectopat
Stok soğutucu yüksek sıcaklıkları düşüremediği için kule tipi veya sıvı soğutmaya sahip bir işlemci soğutucusu almaya karar verdim. Cyberpunk 2077 gibi işlemciyi ve sistemi yoran oyunlarda 90 dereceyi görüyor hatta geçiyor. Yüklü haldeyken bu sıcaklığı 70-75 aralığına veya mümkünse daha da altına düşürebileceğim soğutucu önerilerinizi bekliyorum. Bütçem 1000-1500 lira.

Sıcaklık değerlerinize nasıl bir etkisi oldu? Tek fark renkli olması ise renksizi tercih ederim sanırım.

Tek farkı renkli olması evet. Boştaki sıcaklık değerleri bu şekilde şu an;

1670004243458.png

yaklaşık 1 saat sonra müsait olunca Prime95 testi yapıp atabilirim dilerseniz.

SE-214 XT fazlasıyla yeter.

Sıcaklık değerlerinde nasıl bir etkisi olur? Örneğin Cyberpunk 2077de 92 derecelerden 70 ve civarındaki sayılara düşer mi ?

Tek farkı renkli olması evet. Boştaki sıcaklık değerleri bu şekilde şu an;

Eki Görüntüle 1591128

yaklaşık 1 saat sonra müsait olunca Prime95 testi yapıp atabilirim dilerseniz.
Farkı merak ettim doğrusu. Fazla vaktinizi almayacaksa sonuçlarını görmek isterim.

Son düzenleme:
Farkı merak ettim doğrusu. Fazla vaktinizi almayacaksa sonuçlarını görmek isterim.

15 dakikalık Prime95 Small FFTs test sonuçları hocam;

1670006371216.png

@Tesla Bobini hocamın tavsiye ettiği ürünü de araştırabilirsiniz bu arada. SE-214 XT'de fazlasıyla tavsiye edilen bir model. Benim SE-226-XT ARGB Extreme modelini alma sebebim biraz da ileriye dönük olmasını istememdi.

15 dakikalık Prime95 Small FFTs test sonuçları hocam;

Eki Görüntüle 1591178

@Tesla Bobini hocamın tavsiye ettiği ürünü de araştırabilirsiniz bu arada. SE-214 XT'de fazlasıyla tavsiye edilen bir model. Benim SE-226-XT ARGB Extreme modelini alma sebebim biraz da ileriye dönük olmasını istememdi.
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Fiyatının daha makul olmasından dolayı SE-214 XT modelini ve ek olarak da Arctic MX-4 termal macununu sipariş ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı