R5 5600 için kule tipi soğutucu önerisi

salep

Centipat
Daha fazla  

Arkadaşlar bu bilgisayarı almayı düşünüyorum.
Şu an eski kasamda Snowman X6 diye 3 fanlı bayağı güçlü bir kule tipi soğutucu takılı.
Fakat boyutu şu anki sistemimde bile 2 tane RAM slotunun üstüne geldi.
Şu anki sistemime takarken RAM'ler tamamen soldaydı, soğutucuyu takarken RAM slotlarının üstüne geldiği için en sağ 2 slota takılı durumda ve ucu ucuna sığmış bir şekilde.
Daha bilgisayarı almadım o yüzden bilmiyorum ama açık açık belli ki Snowman X6 bu anakarta sığmayacak.
Alacağım sisteme sığacak bir kule tipi soğutucu önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
gaming gen güvenilirmi dostum, birde attığım sistemde ekstradan 2tb hdd filanda var. 23k ya bu sistemi alıp açıkcası 2tb hdd dir filan. sonradan pahalı işlere girmeyi pek istemiyorum
Dostum 2TB HDD olsa ne olmasa da ne boşver daha iyi benim attığım sistem. Senin seçtiğin sistemin dış kasası bile sıkıntılı ısınma sorunu var o kasanın ön panelinden dolayı.
Ayrıca 3070ti 6750XT'den bi tık daha iyi.

Dostum 2TB HDD olsa ne olmasa da ne boşver daha iyi benim attığım sistem. Senin seçtiğin sistemin dış kasası bile sıkıntılı ısınma sorunu var o kasanın ön panelinden dolayı.
bu attığın sistem için bir soğutucu önerebilirmisin peki ?

şuanlık bir bütçe yok . bilgisayarı aldıktan sonra pürüzleri en kolay nasıl gideririm diye düşünüyorum. 500gb m2 gayet iyi ama ben oyunlarımı ssd ye kurmayı pek seven biri değilim. açıkcası takıntılıyım. ve bir kereliğine güçlü bir pc alıp uzun bir süre gitmek istiyorum. o yüzden intel işlemci pek seçmiyordum . zamanı geldiğinde güçlendirmeye param yetmez diye. sistemi aldıktan sonra ilk olarak sanırım 2tb hdd alırım . ama sen bana yinede termal macunuyla beraber max 500 liraya bir soğutucu+termal macun önerebilirmisin ?

O kasa yerine bunu tavsiye ederim. NOVA-3070Ti / INTEL i5-12400F / ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Snowman X6 soğutucu da sığar bu arada. Ama attığınızı değil de benim attığımı almanızı tavsiye ediyorum.
affınıza sığınaraktanda bir soru daha sorayım. bu arada snowman x6 da sığar yazını görmemişim soğutucu önerisi birazcık saçma kaçtı. snowman x6 düzgünce sığar mı diye sorayım size . mesela ram slotlarının üstüne gelirmi gibisinden. bir de i5 12400f ile 3070ti darboğaz yapmıyor mu ?

şuanlık bir bütçe yok . bilgisayarı aldıktan sonra pürüzleri en kolay nasıl gideririm diye düşünüyorum. 500gb m2 gayet iyi ama ben oyunlarımı ssd ye kurmayı pek seven biri değilim. açıkcası takıntılıyım. ve bir kereliğine güçlü bir pc alıp uzun bir süre gitmek istiyorum. o yüzden intel işlemci pek seçmiyordum . zamanı geldiğinde güçlendirmeye param yetmez diye. sistemi aldıktan sonra ilk olarak sanırım 2tb hdd alırım . ama sen bana yinede termal macunuyla beraber max 500 liraya bir soğutucu+termal macun önerebilirmisin ?

affınıza sığınaraktanda bir soru daha sorayım. bu arada snowman x6 da sığar yazını görmemişim soğutucu önerisi birazcık saçma kaçtı. snowman x6 düzgünce sığar mı diye sorayım size . mesela ram slotlarının üstüne gelirmi gibisinden. bir de i5 12400f ile 3070ti darboğaz yapmıyor mu ?
Snowman X6 sığar da LGA1700 için kit alman lazım takmak için. Bu sistemi al işlemci ısınmıyorsa gerek yok takmana ısınıyorsa bakarsın o zaman çaresine. Darboğaz yapmaz.

Snowman X6 sığar da LGA1700 için kit alman lazım takmak için. Bu sistemi al işlemci ısınmıyorsa gerek yok takmana ısınıyorsa bakarsın o zaman çaresine. Darboğaz yapmaz.
lga 1700 kiti çıkmıştı galiba içinden

1658513523432.png

Hocam kutu içinden çıkanlar bunlarmış. LGA 1700 mü bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı