R5 5600 için soğutma önerisi

Hocam yukarıda yazdığım gibi fanlarına ve pompasına laf söylemişler. Şüphe uyandırıcı.

Fan olarak öneriniz var mıdır?

Bir de bu tier liste göre fiyatına göre 3. sırada yer almakta. Ne kadar mantıklı diğerlerine dönmek.
Dediğim hava soğutuculardan birini veya
alıp üzerine ARGB FAN takabilirsiniz.

MUGEN5'in soğutması biraz daha iyidir diğer iki attığıma göre. Fakat üzerindeki fan sessiz olması için 1100RPM'lerde maksimum dönebiliyor ve ARGB değil.

Hocam bütçeyi biraz daha arttırıp daha iyi bir şey almayı tercih ederim.

Hocam ucuz olması kötü anlamına gelmiyor, zaten attığım linkte indirimdeydi indirimsiz fiyatı 600 TL civarı.
Bütçeyi artırıp daha iyi bir şey almak istiyorsanız paraya kıyın sıvı soğutma alın derim.

Dediğim hava soğutuculardan birini veya
alıp üzerine ARGB FAN takabilirsiniz.

MUGEN5'in soğutması biraz daha iyidir diğer iki attığıma göre. Fakat üzerindeki fan sessiz olması için 1100RPM'lerde maksimum dönebiliyor ve ARGB değil.
Peki mugen 5 gerçekten iyi performans veriyor mu?

Peki mugen 5 gerçekten iyi performans veriyor mu?
1651776616617.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1651776692434.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Üzerine 2 tane kaliteli FAN koyarsanız iyi performans verecektir.
Koymasanız bile performansı iyi de siz ARGB istediğiniz için diyorum.

Eki Görüntüle 1379303
Eki Görüntüle 1379306
Üzerine 2 tane kaliteli FAN koyarsanız iyi performans verecektir.
Koymasanız bile performansı iyi de siz ARGB istediğiniz için diyorum.
Peki buna iki adet SilverStone Air Blazer 120R ARGB fan koysam ve üzerindeki fanları da kasaya taksam iyi performans elde eder miyim?

Hocam ne yaptın sistem nasıl bende anakart Mortar aldım işlemciyi sipariş edeceğim memnun musun?
Hocam sistemi dizdim. Ryzen 5 5600 aldım, üstüne ID-Cooling FrostFlow X 240 sıvı soğutma taktım. Push-Pull olarak kullanıyorum. Push için SilverStone Air Blazer 120R 2 tane taktım, pull için kendi fanlarını kullanıyorum. Yani sıvı soğutma üzerinde 4 adet fan var.

Sıcaklık değerleri:
1653969475576.png

Sistem görüntüsü:
IMG_20220530_215701157.jpg
IMG_20220530_215713102.jpg
IMG_20220530_215707593.jpg

Hocam sistemi dizdim. Ryzen 5 5600 aldım, üstüne ID-Cooling frostflow X 240 sıvı soğutma taktım. Push-pull olarak kullanıyorum. Push için SilverStone Air blazer 120r 2 tane taktım, pull için kendi fanlarını kullanıyorum. Yani sıvı soğutma üzerinde 4 adet fan var.

Sıcaklık değerleri:
Eki Görüntüle 1404334
Sistem görüntüsü:
Eki Görüntüle 1404338Eki Görüntüle 1404339Eki Görüntüle 1404337

Hocam nasıl soğutma? Frostflowu onerir misiniz?

Hocam nasıl soğutma? Frostflowu onerir misiniz?
Öneririm hocam. Günlük kullanımda 40 dereceeyi zor görüyor işlemci hava yaklaşık 25 derece. Ama bahsettiğim gibi push and pull yaptığım için mutlaka fark oluyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı