R5 5600 için soğutucu önerisi

Değil hocam boş verin onu.

Garantisiz, kullanılmış yıllarca. SE 214 XT alın garantili bir şekilde kullanın. Sarı siteden alsa ve bozulsa 2 gün sonra hiçbir garantisi yok.
Aynı performansta ve benzer özelliklere sahip soğutmalar en az iki katı fiyatında. İkinci el sıvı soğutma almak evet riskli fakat hava soğutmanın ikinci elini almak çok mantıklı. İlan sahibi soğutucuyu maksimum 3 yıl kullanmış olabilir. Üst düzey bir soğutucunun ömrü bundan illaki daha çoktur. İkinci el almak tabii ki bir tercih, ben öneride bulundum sadece.

Bu işlemciye OC yapıldığında çıkacağı sıcaklıklar max kaç olur? Yani sağlam bir soğutucu gerektirir mi?
PBO ile +250 MHz hız aşırtma ile oyunlarda genelde 55-60 derece arasında oluyor sıcaklıklar. Kullandığım soğutucu Cooler Master ML120L. Termal macunum da Maxtor CTG8.

214 yeterli olacaktır sanırım, araştırdım biraz aralarında ssoğutma olarak 3 4 derece oynuyor. O fark için 300 lira fazla vermeye lüzum yok bence. Hem overclock vs. yapmayacağım günlük 2 3 oyun oynuyorum o kadar. İşlemciyi de ileriye dönük olması adına aldım zaten.

214 yeterli olacaktır sanırım, araştırdım biraz aralarında ssoğutma olarak 3 4 derece oynuyor. O fark için 300 lira fazla vermeye lüzum yok bence. Hem overclock vs. yapmayacağım günlük 2 3 oyun oynuyorum o kadar. İşlemciyi de ileriye dönük olması adına aldım zaten.
Öyle hocam. 214 doğru karar.

Eve geçiyorum arkadaşlar kurunca inşallah, size test yapıp değerleri paylaşacağım.

Arkadaşlar az önce test yapıp sonlandırdım.

MSI B450M A PRO MAX
R5 5600
ID-Cooling SE 214 XT

13-14 dakikalık testte işlemci 6 çekirdek full yükte 64 dereceyi geçmiyor. @Yigithan Yildirim tekrardan yerinde öneriniz için çok teşekkürler. Sonuçlar yüzümü güldürdü ve 250 liram cebime kaldı. Almayı düşünenlere referans olur umarım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230105_183946.jpg
    IMG_20230105_183946.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 20
  • stresstesti.PNG
    stresstesti.PNG
    740,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Eve geçiyorum arkadaşlar kurunca inşallah, size test yapıp değerleri paylaşacağım.

Arkadaşlar az önce test yapıp sonlandırdım.

MSI B450M A PRO MAX
R5 5600
ID-Cooling SE 214 XT

13-14 dakikalık testte işlemci 6 çekirdek full yükte 64 dereceyi geçmiyor. @Yigithan Yildirim tekrardan yerinde öneriniz için çok teşekkürler. Sonuçlar yüzümü güldürdü ve 250 liram cebime kaldı. Almayı düşünenlere referans olur umarım.
Rica ederim ne demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı