R5 5600 için soğutucu önerisi

Regfud

Hectopat
Herkese merhaba,
Daha önce bu konudan çok açılmış ama sürekli değişen piyasa fiyatları ve gelişen soğutma teknolojilerini takip etmeyen biri olarak Ryzen 5 5600 işlemci için soğutucu önerisi almak istiyorum. Daha önceki konulara baktığımda SE-224XT ve 214XT çok konuşulmuş, satıcı sitelerini gezdiğimde çok fazla seçenek ve çok çok farklı fiyatlar olduğunu görüyorum, aklımı bulandırıyor doğal olarak bu durum. Bu konuda deneyimi ve bilgisi olan kişiler yorum ve öneri atarsa sevinirim, sadece internetten bakıp herhangi bir deneyimi olmadan şunu al diyecekler fikirlerini kendine saklarsa daha aydınlatıcı olacak. Bütçemi Max 800-850 civarı olarak düşünmekteyim kule tipi soğutucular için, bu fiyatın biraz üstüne çıkarsam sıvı soğutmaya gidiyor aklım ama onları da çok önereni görmedim.

Ek olarak anakartım B450M-K 2, ekran kartı da MSI 1050Ti. Monte edebilir miyim? Herhangi bir parçaya değme ihtimali olur mu?

Son düzenleme:

Üstteki PERFAN-120-H.

Üstteki PERFAN-120-H.

Hocam SE-214XT ve SE-224XT mi daha iyidir yoksa Perfan-120-H mı?

Üstteki PERFAN-120-H.

Bunlardan hangisini kullanıyorsunuz? Arasında fark yok diyen de çok olmuş biraz araştırdığımda. Ben de her zaman en iyisini alma taraftarıyım ama arasında fazla fark yoksa da uygun olanı tercih ediyorum. İşlemciyi de o yüzden 5600x değil de 5600 tercih ettim.

Bunlardan hangisini kullanıyorsunuz? Arasında fark yok diyen de çok olmuş biraz araştırdığımda. Ben de her zaman en iyisini alma taraftarıyım ama arasında fazla fark yoksa da uygun olanı tercih ediyorum. İşlemciyi de o yüzden 5600x değil de 5600 tercih ettim.
224-XT daha iyi. Perran-120 ile aynı ürün. Perfan alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı