R5 5600 için soğutucu önerisi

Asimetrik26

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600 işlemcim var. Şu an üzerinde stok soğutucu bulunuyor. Oyunlarda 85 dereceleri görüyor. Kullanım olarak bir sıkıntı yaşamıyorum fakat içim rahat etmiyor. Kasam TUF GT301 ön tarafı mesh ve üst kısımda 240'lık bir soğutucu takma kısmı var. Kasamın üst kısmında fazla bir boşluk gözükmüyor. Bir, iki kişiye danıştığımda sığacağını söylediler. RAM'lerim XPG Gammix D30. YouTube'da kasa incelemeleri baktım bir fikir sahip olamadım. Eğer sığarsa Cooler Master ML240 ve Corsair H100 sıvı soğutucudan birini almayı düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. İyi sosyaller. Bütçem maksimum 2500 TL.

Sitesinde desteklemediğini belirtiyor ama ben şans eseri biraz zorlamayla sığdırdım üste 240mm sıvı soğutma. Nasıl yaptığımı da detaylıca anlattım. Sistem özelliklerim de konuda mevcut. Ona göre siz de sorumluluğu kendiniz almak kaydıyla deneyebilirsiniz.

Bu kullandığım modeli de öneririm. Çok memnun olduğumu söyleyebilirim.

Ryzen 5 5600 işlemcim var. Şu an üzerinde stok soğutucu bulunuyor. Oyunlarda 85 dereceleri görüyor. Kullanım olarak bir sıkıntı yaşamıyorum fakat içim rahat etmiyor. Kasam TUF GT301 ön tarafı mesh ve üst kısımda 240'lık bir soğutucu takma kısmı var. Kasamın üst kısmında fazla bir boşluk gözükmüyor. Bir, iki kişiye danıştığımda sığacağını söylediler. RAM'lerim XPG Gammix D30. YouTube'da kasa incelemeleri baktım bir fikir sahip olamadım. Eğer sığarsa Cooler Master ML240 ve Corsair H100 sıvı soğutucudan birini almayı düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. İyi Sosyaller. Bütçem maksimum 2500 TL.
Kasanızın üst bölümü için resmi bir radyatör desteği yok. @KafadanKontak zaten konuya bilgi sunmuş. Eğer denemek istiyorsanız ürün önereyim.

Lakin bu işlemci için sıvı soğutmaya gerek olmadığını da hatırlatırım.

Sıvı soğutucu istememin sebebi biraz görsel olarak hoş olmasını istiyorum.

Sitesinde desteklemediğini belirtiyor ama ben şans eseri biraz zorlamayla sığdırdım üste 240mm sıvı soğutma. Nasıl yaptığımı da detaylıca anlattım. Sistem özelliklerim de konuda mevcut. Ona göre siz de sorumluluğu kendiniz almak kaydıyla deneyebilirsiniz.

Bu kullandığım modeli de öneririm. Çok memnun olduğumu söyleyebilirim.

Gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Benim anakartım TUF A520M Plus mofset soğutucuları sizinki kadar büyük değil. Tek sıkıntım RAM'lerden yana bir sorun yaşar mıyım?

Sıvı soğutucu istememin sebebi biraz görsel olarak hoş olmasını istiyorum.

Gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Benim anakartım TUF A520M Plus mofset soğutucuları sizinki kadar büyük değil. Tek sıkıntım RAM'lerden yana bir sorun yaşar mıyım?
Yani AMD ana kartlar ile Intel ana kartlarda ram konumları fark ediyor sanırım. Ama AMD modelleri arasında fark ediyor mu bilmiyorum. Ama ana kartlarımız senle aynı tasarım serisinde olması nedeniyle büyük ihtimalle ram konumları da aynıdır.

Geri
Yukarı