R5 5600 için soğutucu önerisi

500W tam sınır aslında ama model kötü. Çok elektrik gidip gelmesi yaşamıyorsan idare eder. Ama 2 ay sonra fiyatlar tavan yapar demedi deme. Alabiliyorsan 1 ay içinde al. Bu aldığın fan bile ay başı 500 600TL civarıydı.
1 içinde almayı düşünüyorum umarım alabilirim. ama hangisini alacağım karar veremedim 650 mi 750 mi alsam diye düşünüyorum.

Model olarak sağlam bir model bulsan yeterli 650 de yeter 750 fazla bile ama ileride sistem yükseltirsen PSU ile uğraşmazsın.

Model olarak sağlam bir model bulsan yeterli 650 de yeter 750 fazla bile ama ileride sistem yükseltirsen PSU ile uğraşmazsın.
650'ye bakiyim sanırım o yeterli olacaktır dediğin gibi. peki hangi modele bakmalıyım bir bilgin var mı bu konuyla alakalı?

Fazlasıyla yeterli olur. SE-214-XT alıp geçin.
hocam tekrardan selam, diğer stok soğutucular gibi bu kule tipi olanlar da üstünde macunlu mu geliyor acaba? yoksa ayrı mı sürmem lazım?

Son düzenleme:
650'ye bakayım sanırım o yeterli olacaktır dediğin gibi. Peki hangi modele bakmalıyım bir bilgin var mı bu konuyla alakalı?

Hocam tekrardan selam, diğer stok soğutucular gibi bu kule tipi olanlar da üstünde macunlu mu geliyor acaba? Yoksa ayrı mı sürmem lazım?

Pakette macun veriyorlar yanında ama çok kaliteli olmayabiliyor. MX-4 almanı tavsiye ederim.

Pakette macun veriyorlar yanında ama çok kaliteli olmayabiliyor. MX-4 almanı tavsiye ederim.
haa anladıım. MX-4 var hocam şuan bende geldikten sonra onu sürer öyle takarım o zaman

haa anladıım. MX-4 var hocam şuan bende geldikten sonra onu sürer öyle takarım o zaman
umarım takabilirim daha önce hiç takmadım

Haa anladıım. MX-4 var hocam şu an bende geldikten sonra onu sürer öyle takarım o zaman.

Umarım takabilirim daha önce hiç takmadım.

Bende bugün siparişini verdim. SE 214 XT'nin. Aynı işlemciye sahibim. YouTube'da videoları var adım adım yaparsın :D
Bu arada stock fanı çıkartırken dikkat et dümdüz kaldırma sağ sol yaparak yavaş yavaş kaldır. İşlemciyi direkt soğutucuyla beraber sökme gibi sıkıntılar oluyor çoğu kişide.
Sokete ve yatağına zarar gelmesin.
Gözünü korkutmasın bu dediğim. Fanı sağ sol sağ sol yaparak kaldırdığında kolayca kalkar.

650'ye bakiyim sanırım o yeterli olacaktır dediğin gibi. peki hangi modele bakmalıyım bir bilgin var mı bu konuyla alakalı?

hocam tekrardan selam, diğer stok soğutucular gibi bu kule tipi olanlar da üstünde macunlu mu geliyor acaba? yoksa ayrı mı sürmem lazım?
Hocam sogutucudan cikan macun MX4'den daha iyi. MX4 surmenize gerek yok.

Bende bugün siparişini verdim. SE 214 XT'nin. Aynı işlemciye sahibim. YouTube'da videoları var adım adım yaparsın :D
Bu arada stock fanı çıkartırken dikkat et dümdüz kaldırma sağ sol yaparak yavaş yavaş kaldır. İşlemciyi direkt soğutucuyla beraber sökme gibi sıkıntılar oluyor çoğu kişide.
Sokete ve yatağına zarar gelmesin.
Gözünü korkutmasın bu dediğim. Fanı sağ sol sağ sol yaparak kaldırdığında kolayca kalkar.
3 senedir hiç macun sürmedim çıkarmadım da inşallah dediğin gibi sağ sol yaparak kolayca çıkar :D

Hocam sogutucudan cikan macun MX4'den daha iyi. MX4 surmenize gerek yok.
ha öyle mi hocam o zaman sürmiyim direk takarım

MX-4'ten daha iyi macunlar var bi' kere daha ucuza.

Maxtor CTG8 ve Maxtor CTG9E modelleri.

Benim önerim şunlar olur termal macun için:

• Thermal Grizzly Hydronaut
  • Thermal Grizzly Kryonaut
  • Arctic MX-6
  • Honeywell PTM7950
  • Honeywell PTM7950SP
  • Noctua NT-H1
  • Pullsar Ice

Yeni konular

Geri
Yukarı