R5 5600 işlemciye anakart önerisi

meandrous

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba hazır bir sistem alacağım fakat mevcut anakartı beni biraz düşündürdü. Açıkçası anakartlardan çok anlamıyorum bu yüzden fikrinizi almak istiyorum.
Sistemde Ryzen 5 5600 ve 3060 Ti var.

Anakart olarak seçeneklerim;
BIOSTAR B550MH.
ASUS Prime B450M-K II.
MSI B450 Gaming Plus ve.
ASUS TUF Gaming B450-Plus II.

Dediğim gibi anakartlardan çok anlamıyorum hangisi işlemciyle daha uyumlu olur? B550 daha üst bir kart ama BIOSTAR olması biraz beni düşündürdü sadece ve m.2 ssd soğutucusu durumu var mı yok mu anlayamadım tam açıkçası. Uzun süreli götürmesi tercihimdir.

Hazır sistemde ise ekstra para vermen gerekir şimdilik BIOSTAR B550 yeter o sisteme, beğenmez isen ikinci el al sat ile başka B550 alırsın.

AM4 platformu artık bitti. Biosu güncel A320 yahut ucuz A520 anakart her türlü işinizi görür. Kullandığınız ekran kartı zaten pcie 3-4 aynı performansı veriyor. Ucuz anakartlarda VRM ve mosfetlerde soğutucu blok olmaması sizi yanıltmasın. Bu anakartlar ısınıp alev alsaydı bu işlemcilere destek verilmezdi.

Bir gözüm sürekli aldığım fps değerlerinde demiyorsanız stok hızda Ryzen 5 5600 oldukça yeterli. Artan parayla güzel bir işlemci soğutucu alabilir, ileride AM5 platformuna geçerken de kullanmaya devam edebilirsiniz.

AM4 platformu artık bitti. Biosu güncel A320 yahut ucuz A520 anakart her türlü işinizi görür. Kullandığınız ekran kartı zaten pcie 3-4 aynı performansı veriyor. Ucuz anakartlarda VRM ve mosfetlerde soğutucu blok olmaması sizi yanıltmasın. Bu anakartlar ısınıp alev alsaydı bu işlemcilere destek verilmezdi.

Bir gözüm sürekli aldığım fps değerlerinde demiyorsanız stok hızda Ryzen 5 5600 oldukça yeterli. Artan parayla güzel bir işlemci soğutucu alabilir, ileride AM5 platformuna geçerken de kullanmaya devam edebilirsiniz.
AM4 platformu bitti mi, şaka mı bu? Sizin mantığınıza göre düşünürsek RTX3000 serisi ekran kartları da çöp oldu 4000 serisi çıktı.

AM4 platformu bitti mi, şaka mı bu? Sizin mantığınıza göre düşünürsek RTX3000 serisi ekran kartları da çöp oldu 4000 serisi çıktı.
Bu ikisi kıyaslanamaz ki, ekran kartınızın üzerine herhangi bir güncelleme yapamazsınız. Yeterli derecede anlıyorsanız ancak üzerindeki soğutucusunu-fanlarını değiştirebilirsiniz. At ile deve kıyası bile olmuyor bu. Çöp olduğunu asla söylemedim. Güncelleme almayacak bir platform olduğundan bahsettim.

Konu sahibinin ARGB olsun, 4 ram slotu olsun, nvme slotundan da 7000mb/s almak istiyorum gibi yahut ileride 5950X takarım gibi istekleri olmadığı için bu tavsiyeyi yaptım.

Ayrıca konuyu bir daha okuyunca fark ettim, arkadaşın zaten A320 seçme ihtimali yok. Yazdığınız seçenekler arasından ucuz anakart hangisi ise onu tercih edin.

Ekleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Karşıma ilk çıkan videoyu sizlerle paylaşıyorum.

Yarın indirimlerden Biostar dışında bir B550 anakart kovalayın bence.
Hocam hazır sistem alacağım bana saydığım anakartları seçtirtiyor zaten. Ekstradan bir anakartı kullandıktan sonra yetersiz gelirse upgrade şeklinde yaparım 1-2 sene sonra ancak.

Sistemde BIOSTAR B550 base olarak veriliyor zaten. Asus Tuf olan 850lira gibi bir ekstra çıkartıyor. Dediğim gibi uzun süreli götürmesini istiyorum bir kaç yerde BIOSTAR almayın falan fiştan demişler o yüzden ikilemde kalmıştım. Uzun süre götürür diyorsanız Asus Tuf olarak seçip siparişimi vereceğim.

Geri
Yukarı