R5 5600 oyunda 82 derece

Wraith Prism'de stok soğutucu sayılıyor sanırım .

Çok geçmiş olsun hocam

Söylediklerinizi nasıl yapabilirim hocam rehber videosu gibi bir şey var mı acaba? Herhalde sıvı soğutucu almam gerekiyor sanırım onların da fiyatı beni aşar şu anda 2 3 bin tl veremeyebilirim :).
Sadece oyun oynanacaksa sıvı soğutucuya gerek yok. Kule tipi hava soğutucular gayet yeterli. Siz eğer almak istiyorsanız soğutucu için yeni konu açın. Öneri yapalım.

Örnek video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Wraith Prism'de stok soğutucu sayılıyor sanırım.

Çok geçmiş olsun hocam.

Söylediklerinizi nasıl yapabilirim hocam rehber videosu gibi bir şey var mı acaba? Herhalde sıvı soğutucu almam gerekiyor sanırım onların da fiyatı beni aşar şu anda 2-3 bin TL veremeyebilirim :).

Ben olsam 3 fanlı dikey hava soğutma alabilirsin bütçen sıvı soğutmaya yetmiyorsa o da oldukça iş görür.

Sadece oyun oynanacaksa sıvı soğutucuya gerek yok. Kule tipi hava soğutucular gayet yeterli. Siz eğer almak istiyorsanız soğutucu için yeni konu açın. Öneri yapalım.

Örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim hocam maksimum 82 derece bu arada yazmayı unuttum az önce boşta sıcaklığı 45 derece şu anda ayrıca ben BIOS üzerinden işlemci fanının hızını düşürmüştüm fazla ses yapmasın diye benim de kabahatim var ısınmasında sanırım ve ev aşırı sıcak :).

@Adam gregson sizin mesajınızı alıntılayamadım söylediğiniz şeyin linki var mı ilk defa duydum 3 fanlı hava soğutma.

Teşekkür ederim hocam maksimum 82 derece bu arada yazmayı unuttum az önce boşta sıcaklığı 45 derece şu anda ayrıca ben BIOS üzerinden işlemci fanının hızını düşürmüştüm fazla ses yapmasın diye benim de kabahatim var ısınmasında sanırım ve ev aşırı sıcak :).

@Adam gregson sizin mesajınızı alıntılayamadım söylediğiniz şeyin linki var mı ilk defa duydum 3 fanlı hava soğutma.
Evet kutudan Wraith Stealth soğutucu çıktı. Neyse ki Wraith Prism var elimde onu kullanıyorum yoksa 90 derece olurdu herhalde :).
Evin sıcak olması, fan hızının düşük olmasından ötürü sıcaklıkların artması normal. Masrafa gerek yok diye düşünüyorum. Size kalmış yeni soğutucu alıp almamak.

Örnek soğutucular :

Evin sıcak olması, fan hızının düşük olmasından ötürü sıcaklıkların artması normal. Masrafa gerek yok diye düşünüyorum. Size kalmış yeni soğutucu alıp almamak.

Örnek soğutucular :
Teşekkür ederim zahmet ettiğiniz için. Fiyatlar da uygun görünüyor sıvı soğutuculara göre güzel seçimler olmuş gerçekten. Sizce tehlikeli bir durumda mıyım peki işlemcim yanar mı mesela böyle devam edersem ? Dediğiniz gibi önce masrafsız çözmeye çalışayım olmazsa attığınız soğutuculardan birini alırım artık :).

Teşekkür ederim zahmet ettiğiniz için. Fiyatlar da uygun görünüyor sıvı soğutuculara göre güzel seçimler olmuş gerçekten.
Tüm fanların hızını arttırın. Bir de öyle kontrol edin. Ses çok rahatsız ediyorsa mecbur soğutucu alınmalı zaten.

Geri
Yukarı