R5 5600 oyunlarda 81 derece normal mi?

1600 af

Decapat
Daha fazla  
Anakart
MSI B450M
Merhaba arkadaşlar, R5 5600 işlemci oyunlarda 81 dereceye ulaşıyor işlemci soğutucum Wraith Prism kullandığım anakart MSI B450M termal macun Arctic MX4 kasam ise Dark Pro mesh. Size sormak istediğim şey 81 derece işlemcime veya anakartıma bir zarar verir mi bu sıcaklıklar normal mi kaç dereceye çıkarsa bana sorun yaratır ve BIOS güncelleyerek sıcaklığı düşürebilir miyim?

Diğer ekipmanları da ısıtıp performans düşüşü sağlar. Onun dışında problem olmaz.

O soğutucuyu satıp kule tipi alırsan çok güzel olur.

Ayrıca odayı ısıtır yaz aylarında pişersin :D

Normalin 3 5 üstü gibi sıkıntı olmaz
Diğer ekipmanları da ısıtıp performans düşüşü sağlar. Onun dışında problem olmaz.

O soğutucuyu satıp kule tipi alırsan çok güzel olur.

Ayrıca odayı ısıtır yaz aylarında pişersin :D
85 dereceye kadar normaldir. Sorun olmaz.
Sorun olmaz diyorsunuz yani rahatladım biraz :).Bu arada ben soğutuculardan çok anlamıyorum da hangisini tavsiye edersiniz ?
Makul bir fiyata 10 derece kadar düşürebilirsin sıcaklığı hocam. Yorma boş yere işlemcini, serin çalışsın.🙂
Nasıl düşürebilirim hocam ?
Sıcaklık olarak evet ama Prism ile normal değil. O soğutucunun daha fazla soğutması lazım.
Ben de iyi bir soğutucu sanıyordum anakartım dandik olduğu için mi ısınıyor acaba ya da BIOS sürümü yüzünden mi emin olamadım.

@1600 af ekran kartıın 6600 dü demi sorunu varmı
Yok hocam onu sattım 3060 aldım.

BIOS sürümünden çok soğutucunun tasarımı ile ilgili sıkıntı var. Sıcaklığı kasa içerisine dağıtıyor. Kule tipi alırsan işlemcinin ürettiği sıcaklık direkt olarak ezgoza, oradan da kasa dışına atılacak. 70 dereceyi zor geçersin.

Kule tipi soğutucu önerisi diye arat forumda çok öneri var. Prism soğutucuyu da satarak finansman sağlayabilirsin.

Geri
Yukarı