R5 5600 oyunlarda 81 derece normal mi?

Yaa cook pahalanmus soğutucular bee
Fiyatına bakmaya korktum şuan :).
BIOS sürümünden çok soğutucunun tasarımı ile ilgili sıkıntı var. Sıcaklığı kasa içerisine dağıtıyor. Kule tipi alırsan işlemcinin ürettiği sıcaklık direkt olarak ezgoza, oradan da kasa dışına atılacak. 70 dereceyi zor geçersin.

Kule tipi soğutucu önerisi diye arat forumda çok öneri var. Prism soğutucuyu da satarak finansman sağlayabilirsin.
Bu çok mantıklı geldi doğru analiz bence de.

Ryzen 5 5600 kullanıyorum. 2-2.5 ay oldu alalı. Wraith Prism ile kullanmaya başladım ilk başta. Havalar tam daha sıcak değilken ve kasanın ön tarafında 2x 120mm fan üst tarafında ise 140mm fan vardı. Oyunda maksimum 71 derece görmüştüm. Bu bana sıcak gelmişti ve gidip yeni bir sıvı soğutma almıştım. Şuan h100x ile kullanıyorum oyunlar da maksimum 57 derece gördüm. Boşta 35 derece gördüm.

Normal fakat fazla geldi ise UV yaparak azaltabilirsiniz. Eğer bütçe varsa soğutucu almak daha iyi olur.

Teşekkür ederim.

Hocam sistemimiz benzer. Aynı işlemci, anakart ve hatta termal macunu kullanıyoruz. Ben bu işlerden pek anlamam ama kuzenimin tavsiyesi ile "Snowman T6 Ultra" soğutucusunu aldım. Benim odam havalandırma konusunda büyük sıkıntı olmasına ve bu sıcakta resmen cehennem gibi olmasına rağmen 2K Full grafiklerde oynadığım oyunlarda bile maksimum 75 dereceleri görüyorum. Bir de benim kasanın önü sizinki gibi mesh değil. Buna rağmen iyi soğutuyor. Bir üstte arkadaş paylaşmış ama benim önerdiğim daha bütçe dostu sanki. Tercih sizin.

Son düzenleme:
Hocam sistemimiz benzer. Aynı işlemci, ana kart ve hatta termal macunu kullanıyoruz. Ben bu işlerden pek anlamam ama kuzenimin tavsiyesi ile "Snowman T6 Ultra" soğutucusunu aldım. Benim odam havalandırma konusunda büyük sıkıntı olmasına ve bu sıcakta resmen cehennem gibi olmasına rağmen 2k full grafiklerde oynadığım oyunlar da bile maksimum 75 dereceleri görüyorum. Bir de benim kasanın önü sizinki gibi mesh değil. Buna rağmen iyi soğutuyor. Bir üstte arkadaş paylaşmış ama benim önerdiğim daha bütçe dostu sanki. Tercih sizin.
Teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı