R5 5600 RTX 2070 sistem görüntü vermemesi

Samet29

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 Rtx 3060 16 Gb ram
Yeni işlemcimle (Ryzen 5 5600) beraber MSI Gaming Z RTX 2070 8 GB ekran kartlı sistemim görüntü vermiyor. Sorun PSU'da olabilir mi? 550 watt değeri var. 16 GB 3200 MHz RAM B450 Pro anakart diğer bileşenleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet son sürüm yüklendi
Şunu belirtmek istiyorum belki yardımı dokunabilir. Dün bende yeni aldığım R5 5500 işlemcimi en son çıkan bios sürümüyle güncellemesi yaparak kullandığım Biostar B450MH anakartıma monte ettim ancak sistem görüntü vermedi. Siteden bir arkadaşın yardımıyla daha eski bir bios sürümüyle güncelledim ve çalıştı. Size önerim R5 5500 işlemci için anakartınıza uygun bios sürümünü araştırın öyle deneyin.

Şunu belirtmek istiyorum belki yardımı dokunabilir. Dün bende yeni aldığım R5 5500 işlemcimi en son çıkan bios sürümüyle güncellemesi yaparak kullandığım Biostar B450MH anakartıma monte ettim ancak sistem görüntü vermedi. Siteden bir arkadaşın yardımıyla daha eski bir bios sürümüyle güncelledim ve çalıştı. Size önerim R5 5500 işlemci için anakartınıza uygun bios sürümünü araştırın öyle deneyin.
Nereden öğrenebilirim hangi sürümün uyumlu olduğunu

Kasan açılıyor ama sadece ekrana görüntü mü gelmiyor?
RAM'lerini çıkart sonra tekrar tak. Olmazsa teki takılıyken dene. O da olmazsa diğer tekiyle dene.
Statik elektriği boşaltmayı dene nasıl yapıldığını bilmiyorum. 2 gün önce aynı sorun bende de vardı benimki böyle açıldı.

Kasan açılıyor ama sadece ekrana görüntü mü gelmiyor?
RAM'lerini çıkart sonra tekrar tak. Olmazsa teki takılıyken dene. O da olmazsa diğer tekiyle dene.
Statik elektriği boşaltmayı dene nasıl yapıldığını bilmiyorum. 2 gün önce aynı sorun bende de vardı benimki böyle açıldı.

Evet sorun dediğiniz gibi ama RAM'dan olacağını düşünmüyorum. Çünkü eski bir işlemci takınca açıldı. BIOS sürümüyle alakalı bilen bir arkadaşa soruyorum Ryzen 5 5600 B450 Pro M.2 V2 ile uyumlu mu?

Geri
Yukarı