R5 5600 RTX 3060 Cyberpunk 2077 yüksek CPU kullanımı ve darboğaz

tunahan ulu

Hectopat
Merhaba, Ryzen 5 5600 ve RTX 3060'ım var. Cyberpunk 2077 de CPU kullanımı 80-90'ları görüyor şehir merkezinde. Ara ara da darboğaz yapıyor. Soğutucum stok soğutucu. Şehir merkezinden çıkınca da 70'lerde takılıyor. 1080p Ultra ayarlar DLSS kalitede. Aldığım değerlerin fotoğrafını ekliyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20230204_011634.jpg
    IMG_20230204_011634.jpg
    141,4 KB · Görüntüleme: 153
Ben bir sıkıntı göremedim. 3300X ve 6600 XT var bende de akıyor valla oyun. İşlemci %90'larda ama ne yapayım 60 FPS altına düşürmüyor.

1.5 yamasında bunu kaydetmiştim 1.61 de aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunda zaten optimizasyon sorunu var yani değerler normal bu işlemci bu ekran kartını yayıla yayıla besler. Bir de oyun işlemcide yoruyor. Yani sıkıntı etmeyin değerler normal.

Normal hocam bu oyun işlemciyi çok zorluyor.
Hocam test videolarında cpu kullanımı böyle değil bu test videolarında hile var demeye başlayacağım artık

Oyunda zaten optimizasyon sorunu var yani değerler normal bu işlemci bu ekran kartını yayıla yayıla besler. Bir de oyun işlemcide yoruyor. Yani sıkıntı etmeyin değerler normal.
God of War da %50 civarında yani normal midir diyosunuz

Hocam test videolarında CPU kullanımı böyle değil bu test videolarında hile var demeye başlayacağım artık.

God of War da %50 civarında yani normal midir diyosunu.

Öncelikle God of War da ki grafik ayarlarını söyleyin ama değerler gayet normal korkmayın ama başka oyunlarda da bu sorun varsa darboğaz olabilir. Yani başka oyunlarda da test edin ve cevapları yazın.

Öncelikle God of War da ki grafik ayarlarını söyleyin ama değerler gayet normal korkmayın ama başka oyunlarda da bu sorun varsa darboğaz olabilir. Yani başka oyunlarda da test edin ve cevapları yazın.
Hocam 1080p ultra dlss kapalı.Ayrıca rdr 2de de test yaptım yine 1080p ultra gelişmiş ayarlar kapalı cpu kullanımı %40lardaydı npclerin olduğu kasabalara gidince ya da fps nin arttığı mekanlarda 70 80 oluyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı