R5 5600 RTX 3060 ekranda siyah bölgeler oluşuyor

Lowlight

Centipat
RAM
GSKILL Ripjaws 3600MHz CL18
SSD veya HDD modeli
Corsair MP600 Core XT
Ekran kartı
Gigabyte 3060 12GB
Anakart
Gigabyte B450M Dragon
İşlemci
Ryzen 5 5600
Ekranda sekmeler arasında geçiş yaptığımda ara sıra böyle şeyler yaşanıyor ben fareyi hareket ettirene kadar duruyorlar resimleri çekebilmek için hareket ettirmedim fareyi denk geldiğimde. Çok yaşanmıyor sadece ara sıra sekmeler arasında çok fazla geçiş yaptığımda fare hareket halinde olduğu için 1 saniyeden az görünüp gidiyor oyun oynarken falan hiç denk gelmedim sadece Chrome kullanırken yaşandı bütün sürücülerim güncel.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    22,4 KB · Görüntüleme: 36
  • 2.jpg
    2.jpg
    20,9 KB · Görüntüleme: 36
  • 3.jpg
    3.jpg
    14,7 KB · Görüntüleme: 32
Ekranda sekmeler arasında geçiş yaptığımda ara sıra böyle şeyler yaşanıyor ben fareyi hareket ettirene kadar duruyorlar resimleri çekebilmek için hareket ettirmedim fareyi denk geldiğimde. Çok yaşanmıyor sadece ara sıra sekmeler arasında çok fazla geçiş yaptığımda fare hareket halinde olduğu için 1 saniyeden az görünüp gidiyor oyun oynarken falan hiç denk gelmedim sadece Chrome kullanırken yaşandı bütün sürücülerim güncel.
Monitöre su teması oldumu

Bu uzun süredir Nvidia'nın bilinen sorunlarında yer alıyor. Chromium tabanlı uygulamalarda oluyor ama herkesin de başına gelmiyor. Ek olarak Steam, discord ya da masaüstünde de bunu yaşayabilirsiniz. Tarayıcı da yaşamamak için @Galactus616 çözümünü deneyebilir ya da FireFox kullanabilirsiniz.

Nvidia bunun Windows kaynaklı bir sorun olduğunu ve çözmek için birlikte çalıştıklarını bildiriyor.

Bu uzun süredir Nvidia'nın bilinen sorunlarında yer alıyor. Chromium tabanlı uygulamalarda oluyor ama herkesin de başına gelmiyor. Ek olarak Steam, discord ya da masaüstünde de bunu yaşayabilirsiniz. Tarayıcı da yaşamamak için @Galactus616 çözümünü deneyebilir ya da FireFox kullanabilirsiniz.

Nvidia bunun Windows kaynaklı bir sorun olduğunu ve çözmek için birlikte çalıştıklarını bildiriyor.
Herkesin başına gelmeyince insan sorguluyor donanımsal bir sorun mu var diye sırf bu yüzden ekran kartını servise gönderdim.

Herkesin başına gelmeyince insan sorguluyor donanımsal bir sorun mu var diye sırf bu yüzden ekran kartını servise gönderdim.
Ben 3070 kullanıyorum ve bazen bana da oluyor. Sizin gibi servise gönderecektim ama birkaç forum gezince ve Nvidia bunun bilinen sorunlarda listeleyince yazılımsal bir sorun olduğu kanaatine vardım.

Sizin servis durumunuzu merak ediyorum, geri bildirim de bulunur musunuz?

Ben 3070 kullanıyorum ve bazen bana da oluyor. Sizin gibi servise gönderecektim ama birkaç forum gezince ve Nvidia bunun bilinen sorunlarda listeleyince yazılımsal bir sorun olduğu kanaatine vardım.

Sizin servis durumunuzu merak ediyorum, geri bildirim de bulunur musunuz?
Tabi servisden döndüğünde konu kapanmaz ise cevap olarak yazabilirim ya da burayı takip ederseniz yorum olarak son durumu belirtebilirim.

Surucu guncellemeden once boyle bir sey var miydi?
Aldığım gün Gigabyte'ın Appcenter'ından bütün her şeyi güncellediğim için bilemiyorum.

Monitöre su teması oldumu
Hayır.

Nvidia sürücüsü kaynaklı bir sorun, chrome://flags kısmından Choose ANGLE graphics backend kısmını opengl yapınca çözülüyor.
Nvidia yeni sürücüde çözene kadar böyle kullanabilirsiniz.
He benim bilgisayarımda sorun yoksa gerek yok o zaman düzelene kadar beklerim zaten sadece tarayıcıdayken oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı