R5 5600 RX 6700 XT sistem oyunlarda kasadan cızırtı sesi geliyor

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Gaming Gen sitesinden sistem aldım ve bugün elime ulaştı. Oyuna girdiğim zaman ekran kartından bariz bir cızırtı sesi geliyor, oyunu kapatınca ses gelmiyor. Sorunun sebebi nedir ve nasıl çözerim?

Ses yüzünden neden daha düşük bir karta geçsin ki? Ses rahatsız ediyorsa iade edip yeni bir 3070'e geçebilir bu modele göre değil, ürüne göre olabilecek bir şey. Her modelde olabilir.
3060 Tİ GDDR6X versiyonu 3070 e yakın, 3070 parasını hak etmeyen bir kart, iade edilip daha uyguna 3060 Tİ almasının sakıncası yok.

İlk testi Dying Light'da yaptım. FPS'i 60'a sınırlarsam ses neredeyse hiç ses çıkmıyor ama +200 olduğunda bariz ses çıkıyor. İade mi etmeliyim yoksa çözümü yok mu? Daha kasayı alalı 1 gün yeni olacak.

İlk testi Dying Light'da yaptım. FPS'i 60'a sınırlarsam ses neredeyse hiç ses çıkmıyor ama +200 olduğunda bariz ses çıkıyor. İade mi etmeliyim yoksa çözümü yok mu? Daha kasayı alalı 1 gün yeni olacak.
Çözümü yok. İade etsen de yeni gelen kartta yine coil whine sorunu olabilir. Çözümü V-sync açıp FPS kısıtlamak. Fakat karta hiçbir şekilde zarar vermez. Kartında sorun yok.

Çözümü yok. İade etsen de yeni gelen kartta yine coil whine sorunu olabilir. Çözümü V-sync açıp FPS kısıtlamak. Fakat karta hiçbir şekilde zarar vermez. Kartında sorun yok.
Hocam öyle de yeni nesil oyunları 144Hz ekranda oynayalım diye aldık şimdi V-Sync açmak da mağduriyet oluyor gibi. Hiç mi yapılacak bir şey yoktur?

Kasayı alt tarafa koyun camı kapatın aldığınız sistem fp bir sistem daha iyisini alamazsınız şu an.

Dostum bende gaming genden aldım yaklaşık 1 hafta oluyor ve hiç bir sorun yaşamadım bilgisayarda. Ayriyetten sorun bende de olduğu için araştırdım biraz. Hem yabancı forumlar hemde burada açılan diğer başlıkları inceledim. Coil Whine Ekran kartlarının %95'inde bulunan ve sıkıntı teşkil etmeyen bir sorunmuş. Hatta ekran kartı firmaları bu durumu garanti kapmasına almıyormuş. Sizler tabii iletişime geçerseniz satın aldığınız firma her türlü değişime gider fakat dediğim gibi sorun o kadar yaygın ve bir o kadar da tehlikesiz ki firmaların kendisi dahi garanti kapmasına almıyor. Uzun lafın kısası korkulacak bir şey yok yeni bilgisayarınız ve yüksek grafikli oyunların tadını çıkartın:D

Dostum bende gaming genden aldım yaklaşık 1 hafta oluyor ve hiç bir sorun yaşamadım bilgisayarda. Ayriyetten sorun bende de olduğu için araştırdım biraz. Hem yabancı forumlar hemde burada açılan diğer başlıkları inceledim. Coil Whine Ekran kartlarının %95'inde bulunan ve sıkıntı teşkil etmeyen bir sorunmuş. Hatta ekran kartı firmaları bu durumu garanti kapmasına almıyormuş. Sizler tabii iletişime geçerseniz satın aldığınız firma her türlü değişime gider fakat dediğim gibi sorun o kadar yaygın ve bir o kadar da tehlikesiz ki firmaların kendisi dahi garanti kapmasına almıyor. Uzun lafın kısası korkulacak bir şey yok yeni bilgisayarınız ve yüksek grafikli oyunların tadını çıkartın:D
Hocam orası öyle de dediğim gibi 20 bin tl para verip ekran kartının cızırtısını çekmekte mantıklı gelmiyor. Teknik servise versem tamir olur mu?

Hocam orası öyle de dediğim gibi 20 bin tl para verip ekran kartının cızırtısını çekmekte mantıklı gelmiyor. Teknik servise versem tamir olur mu?
Hocam baktığım konularda kartın içindeki bobinlerin düzeltilerek cızırtının giderildiği söyleniyor. Yani evet sanırım yapılabiliyor ama bence gerekli değil. Ben yaklaşık 23k karşılığında 3070 aldım ses neredeyse her karttan geldiği ve sisteme bir zarar vermediği için değiştirme gereği duymadım. Burada tercih tamamen sizin gelen sesin sizi rahatsız etmekten başka herhangi bir zararı yok bunu da unutmayın ona göre karar verip isterseniz gaming gen ile iletişime geçebilirsiniz

kafanızda kuşku var ise yine bu konuyu da inceleyebilirsiniz arkadaşlar detaylı şekilde açıklamış

Yeni konular

Geri
Yukarı