R5 5600 RX 6700XT FIFA 23 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

ByAliTR

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Arkadaşlar Merhaba, FIFA 23 için yeni bir ekran kartı aldım. 6700XT Aynı zamanda işlemci ve PSU'yu da değiştirdim. Darboğaz yaşamamak için.

Şimdi sistemi kurdum, PES 21 de oyun kasıyor, FPS 40'lara düşüyor. İşlemci sıcaklığı, ekran kartı sıcaklığı normal. Anlamadım neden böyle bir sıkıntı yaşıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
FIFA 23 bende de menülerde çok kasıyor. Kartını deniceksen 1 hafta önce çıkmış oyunlarda deneme. Optimizasyon sorunları çok fazla. Daha çok oturmuş oyunlarda dene.

Ultra ayarlarda da dene hocam FIFA bug ve lag doludur da PES 21 için V-Sync açıksa kapat stsrlsrı artır.

1650 kart vardı ben de, pes de kasmiyordu. FIFA 23 1080p de ultrada oynatiyordu hatta. monitörün 2k olduğu için, 2k için yeterli bir ekran kartı alayım dedim, pes de FIFA da kasıyor. FPS pes de FIFA 40 30 Lara düşüyor. tertemiz Windows kurdum, yine aynı.

gpu %50yi geçmiyor kullanımda. FPS 40 vs. kasıyor. çok ilginç. kafayı yiyeceğim.

problem ne olabilir arkadaşlar?

Son düzenleme:
1650 kart vardı ben de, pes de kasmiyordu. FIFA 23 1080p de ultrada oynatiyordu hatta. Monitörün 2K olduğu için, 2K için yeterli bir ekran kartı alayım dedim, pes de FIFA da kasıyor. FPS pes de FIFA 40 30'lara düşüyor. Tertemiz Windows kurdum, yine aynı.

Problem ne olabilir arkadaşlar?

Driver sürümünüz nedir?

22.5.1 Whql sürümünü yükledim.

Ekran kartımda problem olabilir mi? yazılımsal bir sıkıntı mı acaba?

22.8.2 kullanıyor olsaydınız evet yazimsal diyecektim ama kullandığınız driver en optimize sürüm. 22.8.2 geçtiğim de bütün oyunlarım da FPS düşmesi oluyordu.

Bende 6600XT kullanıyorum ve Forza 5 GTA 5 gibi oyunlarda kart hızı 0MHz'ye düşüyordu hatta konu bile açmıştım bunun hakkında tabii çözümü vardır elbet ama AMD ekran kartı aldığımdan beri forumlarda dolaşıyorum. Acaba RTX 3060 alsaydım bunlar başıma gelecek miydi diye sormuyor değilim.

FIFA 23’ün optimizasyonu berbat. Pes konusunda ise bilgim yok fakat aynı kartı bende kullanıyorum şu anlık daha 100 FPS altında oyun oynamadım. Sürücüleri DDU ile silip 22.8.2 kurup deneyin, eski kartın sürücüleri duruyor olabilir. Ayrıca işlemci frekansına da bakın, turbo açık mı vs. kapalıysa açın bunlar performansı baya etkiler.

Büyük ihtimalle gelmezdi sanırım. 1650 ile oynadığım oyunları, bu kartla oynayamamak nedir? artık kartta problem var diye düşünmeye başlayacağım. funmark testi yaptım kısaca, bir bakabilir misiniz?

FIFA 23’ün optimizasyonu berbat. Pes konusunda ise bilgim yok fakat aynı kartı bende kullanıyorum şu anlık daha 100 FPS altında oyun oynamadım. Sürücüleri DDU ile silip 22.8.2 kurup deneyin, eski kartın sürücüleri duruyor olabilir. Ayrıca işlemci frekansına da bakın, turbo açık mı vs. kapalıysa açın bunlar performansı baya etkiler.
Hocam, yepyeni windows kurdum. belki driverlar çakışıyordur, vs diye. yine aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı