R5 5600 RX 6700XT FIFA 23 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Büyük ihtimalle gelmezdi sanırım. 1650 ile oynadığım oyunları, bu kartla oynayamamak nedir? artık kartta problem var diye düşünmeye başlayacağım. funmark testi yaptım kısaca, bir bakabilir misiniz?

Hocam, yepyeni windows kurdum. belki driverlar çakışıyordur, vs diye. yine aynı.
Değerler normal gözüküyor. Dediğim gibi FIFA 23’ün berbat bir optimizasyonu var ve dediğiniz gibi eski sistemlerde daha iyi performans veriyor. Sizin sistemi daha ağır oyunlarda test etmeniz lazım. RDR2, CP77 gibi. Bunlarda sorun varsa o zaman yollarsınız.

Teşekkür ederim hocam. keşke sadece fifa da problem olsa. bütün denediğim oyunlarda fps felaket.
Horizon 4 de denedim, fps yine düşük. böyle sıkıntılar neden oluşabilir?

Değerler normal gözüküyor. Dediğim gibi FIFA 23'ün berbat bir optimizasyonu var ve dediğiniz gibi eski sistemlerde daha iyi performans veriyor. Sizin sistemi daha ağır oyunlarda test etmeniz lazım. RDR2, CP77 gibi. Bunlarda sorun varsa o zaman yollarsınız.

Hocam benim de bir sorum olacak.Ben 6600xt kullanıcısıyım ve Forza 5 de yükleme ekranlarında araba modifiye etme ekranında kart 0Mhz oluyor oyun donuyor. Bu bir kaç Saniye sürüyor. Ama oyunu oynarken yani arabayı sürerken donma söz konusu değil. Bu neden oluyor?

Teşekkür ederim hocam. Keşke sadece FIFA da problem olsa. Bütün denediğim oyunlarda FPS felaket.
Horizon 4 de denedim, FPS yine düşük. Böyle sıkıntılar neden oluşabilir?

Hocam dediğim gibi sizde olan sorunlar bende 22.8.2 sürümünü kullanırken oldu ve 22.5.1'e geçtiğimde düzelmişti.

Hocam benim de bir sorum olacak.Ben 6600xt kullanıcısıyım ve Forza 5 de yükleme ekranlarında araba modifiye etme ekranında kart 0Mhz oluyor oyun donuyor. Bu bir kaç Saniye sürüyor. Ama oyunu oynarken yani arabayı sürerken donma söz konusu değil. Bu neden oluyor?

Hocam dediğim gibi sizde olan sorunlar bende 22.8.2 sürümünü kullanırken oldu ve 22.5.1'e geçtiğimde düzelmişti.
İşlemci ve RAM frekansı nedir? Düşmemesi gerek.

Teşekkür ederim hocam. keşke sadece fifa da problem olsa. bütün denediğim oyunlarda fps felaket.
Horizon 4 de denedim, fps yine düşük. böyle sıkıntılar neden oluşabilir?
Bu şekilde bir çıkarım yapmak zor. MSI Afterburner ile bütün çekirdekler + CPU/GPU kullanımını gösteren değerleri atarsanız daha iyi tespit yapabiliriz.

Son düzenleme:
İşlemci ve RAM frekansı nedir? Düşmemesi gerek.
Tam hatırlamıyorum bu akşam ekran görüntüsü ile beraber yollarım. Tek hatırladığım fps in 0 a düşmesi ve 0 MHz olması.

Bu 0MHz'ye düşmesi hakkında konu açmıştım isterseniz oradan devam ederiz bu arkadaşa yardım etmek önceliğimiz olsun beni bırakalım.

Tam hatırlamıyorum bu akşam ekran görüntüsü ile beraber yollarım. Tek hatırladığım fps in 0 a düşmesi ve 0 MHz olması.

Bu 0MHz'ye düşmesi hakkında konu açmıştım isterseniz oradan devam ederiz bu arkadaşa yardım etmek önceliğimiz olsun beni bırakalım.
O konuya nickimi etiketleyin bir bakalım.

Msi after ile o değerleri alıp, size nasıl gösterebilirim?
Şurada bulabilirsiniz: MSI Afterburner Nedir, Nasıl Kullanılır?

1650 kart vardı ben de, pes de kasmiyordu. FIFA 23 1080p de ultrada oynatiyordu hatta. monitörün 2k olduğu için, 2k için yeterli bir ekran kartı alayım dedim, pes de FIFA da kasıyor. FPS pes de FIFA 40 30 Lara düşüyor. tertemiz Windows kurdum, yine aynı.

gpu %50yi geçmiyor kullanımda. FPS 40 vs. kasıyor. çok ilginç. kafayı yiyeceğim.

problem ne olabilir arkadaşlar?
GPU kullanımı aşırı düşük, en düşük ayarlarda mı oynuyorsun? Bir de sisteminin bütün özelliklerini yazabilir misin?
BIOS ve Chipset sürücüsü güncel mi, XMP ve SAM açtın mı?
3DMark testi de yapabilir misin

Son düzenleme:
sam açamam hocam, anakartım asus prime 450 k2.

msi kombustor ile 5 dklık bir test yaptım.
Yazılımsal bir sorun gibi görünüyor sıcaklıklar falan ne durumda RPM değerleri nasıl?
sıcaklıklar normal.

özür dilerim arka arkaya yazıyorum ama, şu testi yaptım şimdi msi kombustor ile.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı