R5 5600 sistem parçaları uyumlu mu?

Vaynex0

Centipat
Arkadaşlar yeni bir PC topluyorum. Parçaları zamanla ayrı ayrı satın alacağım. Yani hazır sistem almayacağım. Bu ilk bilgisayar toplama deneyimim olacağı için parçaları uyumsuz seçmiş olabilirim. Bu yüzden size danışmak istedim.
Dediğim gibi teker teker alacağım için net bir bütçe yok kafamda. Ama daha iyi fp parçalar var ise önerirseniz sevinirim.
Not: Ryzen 5 5600'ü ekran kartımı sonradan güncelleyebilirim diye seçtim.

Arkadaşlar yeni bir PC topluyorum. Parçaları zamanla ayrı ayrı satın alacağım. Yani hazır sistem almayacağım. Bu ilk bilgisayar toplama deneyimim olacağı için parçaları uyumsuz seçmiş olabilirim. Bu yüzden size danışmak istedim.
Dediğim gibi teker teker alacağım için net bir bütçe yok kafamda. Ama daha iyi fp parçalar var ise önerirseniz sevinirim.
Bütçeniz ne kadar hocam, hazır sistem tarafında daha iyisi bulunabilir.

Hazır sistem bakmanı öneririm hazır sistem önerisi istersen öneredebilirim.

Bütçeniz ne kadar hocam, hazır sistem tarafında daha iyisi bulunabilir.
Hazır sistem bakmanı öneririm hazır sistem önerisi istersen öneredebilirim.
Hocalarım dediğim gibi parçaları ayrı ayrı alıp nisan, mayıs civarlarında hepsini bitirmiş olmayı planlıyorum. Malum mevcut durumda fiyatların yarına ne olacağı belli değil. Yani şu anda sistem önerisi yaparsanız muhtemelen o zamana kadar beklesem bile stok tükenmiş olur veya fiyatlar uçabilir. Toplayacağım sistem için de bütçeyi 14k civarı düşünüyorum.
Bütçe nedir hocam.
Kasa için sorduysanız 1600 tl civarı.
Teşekkürler hocam.
Sapphire Radeon RX 6700 Pulse 10GB GDDR6 160 Bit Ekran Kartı 6000 tl ona vereceğime 800 tl daha koyar 6700 alırım çok daha iyi
Teşekkürler hocam dikkate alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı