R5 5600 sistemde görüntü gelmiyor

blackeagle_50

Hectopat
Arkadaşlar yeni topladığım sistemde anakart üzerinden D-Sub ile görüntü alamadım. İşlemci Ryzen 5 5600. anakart ASUS TUF B550M e Wi-Fi. Şimdi sistemde RTX 3060 ekran kartımda var fakat monitörümde HDMI yok maalesef. Kasa çalışıyor. Her şeyin ışıkları yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. İşlemcide dahili GPU olmadığının farkındayım fakat anakartta dahili grafik var gibi bir ibare görmüştüm. Bu ankarttan görüntü almam mümkün mü?(monitör alana kadar idarelik).

Son düzenleyen: Moderatör:

Timur Özcan

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS Prime A320M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
RAM: GSkill Ripjawvs 8GB 3600 MHz x2
ROM 1 (C:): SanDisk SSD Plus 240GB (SSD)
ROM 2 (D:): Toshiba DT01ACA100 1TB (HDD)
Ekran Kartı: MSI RX 460 2GB OC
Kasa: Power Boost VK-G3621C
PSU: Corsair CV550 550W 80+ Bronze
Meslek
Öğrenci
Hayır. İşlemcide grafik kartı yok görüntü alamazsınız.

BatuhanCeylann

Hectopat
Yer
İstanbul/Bayrampaşa
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni topladığım sistemde anakart üzerinden D-Sub ile görüntü alamadım. İşlemci Ryzen 5 5600. anakart ASUS TUF B550M e Wi-Fi. Şimdi sistemde RTX 3060 ekran kartımda var fakat monitörümde HDMI yok maalesef. Kasa çalışıyor. Her şeyin ışıkları yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. İşlemcide dahili GPU olmadığının farkındayım fakat anakartta dahili grafik var gibi bir ibare görmüştüm. Bu ankarttan görüntü almam mümkün mü?(monitör alana kadar idarelik).

Monitör alman lazım. Demin yanlış okumuşum pardon.

Son düzenleme:

Nqvelist

Kilopat
Daha fazla  

Anakartlarda gafik yongasi bulunmaz yanlış anlamassin, seninde bildiğin gibi işlemcide de grafik bölümü olmadığı için görüntü alamazsın

serkan356

Attopat
ben dsub girişi olan monitör için amazondan 20tl civarı hdmi-d-sub dönüştürücü aldım. gerçi yeni bir monitör aldığım için eski monitörü kullanmadım. böyle bir dönüştürücü alırsanız 3060 a o monitörü bağlayabilirsiniz.

KS
KS
blackeagle_50

blackeagle_50

Hectopat
Ben dsub girişi olan monitör için Amazon'dan 20TL civarı HDMI-D-Sub dönüştürücü aldım. Gerçi yeni bir monitör aldığım için eski monitörü kullanmadım. Böyle bir dönüştürücü alırsanız 3060'a o monitörü bağlayabilirsiniz.

Teşekkürler hocam bende düşündüm onu ama görüntüde bozulmalar olduğu söylenmiş. İdarelik alınabilir aslında.

Yeni konular

Yukarı