R5 5600 sistemde görüntü gelmiyor

blackeagle_50

Hectopat
Arkadaşlar yeni topladığım sistemde anakart üzerinden D-Sub ile görüntü alamadım. İşlemci Ryzen 5 5600. anakart ASUS TUF B550M e Wi-Fi. Şimdi sistemde RTX 3060 ekran kartımda var fakat monitörümde HDMI yok maalesef. Kasa çalışıyor. Her şeyin ışıkları yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. İşlemcide dahili GPU olmadığının farkındayım fakat anakartta dahili grafik var gibi bir ibare görmüştüm. Bu ankarttan görüntü almam mümkün mü?(monitör alana kadar idarelik).

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. İşlemcide grafik kartı yok görüntü alamazsınız.

Arkadaşlar yeni topladığım sistemde anakart üzerinden D-Sub ile görüntü alamadım. İşlemci Ryzen 5 5600. anakart ASUS TUF B550M e Wi-Fi. Şimdi sistemde RTX 3060 ekran kartımda var fakat monitörümde HDMI yok maalesef. Kasa çalışıyor. Her şeyin ışıkları yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. İşlemcide dahili GPU olmadığının farkındayım fakat anakartta dahili grafik var gibi bir ibare görmüştüm. Bu ankarttan görüntü almam mümkün mü?(monitör alana kadar idarelik).

Monitör alman lazım. Demin yanlış okumuşum pardon.

Son düzenleme:

Anakartlarda gafik yongasi bulunmaz yanlış anlamassin, seninde bildiğin gibi işlemcide de grafik bölümü olmadığı için görüntü alamazsın

ben dsub girişi olan monitör için amazondan 20tl civarı hdmi-d-sub dönüştürücü aldım. gerçi yeni bir monitör aldığım için eski monitörü kullanmadım. böyle bir dönüştürücü alırsanız 3060 a o monitörü bağlayabilirsiniz.

Ben dsub girişi olan monitör için Amazon'dan 20TL civarı HDMI-D-Sub dönüştürücü aldım. Gerçi yeni bir monitör aldığım için eski monitörü kullanmadım. Böyle bir dönüştürücü alırsanız 3060'a o monitörü bağlayabilirsiniz.

Teşekkürler hocam bende düşündüm onu ama görüntüde bozulmalar olduğu söylenmiş. İdarelik alınabilir aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı