R5 5600 sistemde güç kesiliyor ve cızırtı sesi geliyor

Nozrax

Picopat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB 3200Mhz
Ekran kartı
XFX Speedster Swft 309 Amd Radeon RX 6700XT
Anakart
PRIME B450M-A II
İşlemci
R5 5600
Bilgisayarımda ekran kartına yük bindirecek herhangi bir eylemde bulunduğumda klavyemde güç aniden kesilip geri gelmeye başlıyor ve kulaklığımda inanılmaz bir cızırtı sesi oluyor. Yaptığım benchmarklarda veya test ettiğim oyunlarda ekran kartının herhangi bir performans sorunu yok fakat nedense böyle bir sorun yaşıyorum. OCCT üzerinden ekran kartına Power testi yaptığım anda aynı şekilde kesintiler oluyor fakat işlemciye yaptığım testlerde bir sorun yaşamıyorum.

Bilgisayarımda ekran kartına yük bindirecek herhangi bir eylemde bulunduğumda klavyemde güç aniden kesilip geri gelmeye başlıyor ve kulaklığımda inanılmaz bir cızırtı sesi oluyor. Yaptığım benchmarklarda veya test ettiğim oyunlarda ekran kartının herhangi bir performans sorunu yok fakat nedense böyle bir sorun yaşıyorum. OCCT üzerinden ekran kartına Power testi yaptığım anda aynı şekilde kesintiler oluyor fakat işlemciye yaptığım testlerde bir sorun yaşamıyorum.

Dostum anakartından dolayı oldugunu düşünüyorum zaten B450'ye R5 5600 gibi güçlü bir işlemci takıp VRM'lerini zorlayıp üstüne bir de 6700XT gibi güçlü bir kartı yüke sokunca güç kesmesini normal buldum.

Bu arada PSU'nun markası ve kaç W oldugunu söyler misin?

PSU marka model nedir? Yüke girince güç kaynağı yetmiyor gibi.

Ucuz marka model ve 650w altıysa PSU dur büyük ihtimal.

PSU marka model nedir? Yüke girince güç kaynağı yetmiyor gibi.

Ucuz marka ve 650W altıysa PSU dur büyük ihtimal.
750W ve Corsair olması lazım. İncehesap üzerinden satın aldım ve hazır sistem olduğundan kasa ile birlikte geldi.

Geri
Yukarı