Çözüldü R5 5600 sistemde soğutucu değiştirdikten sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xZelzele

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün satın almış olduğum işlemci soğutucum geldi. Anakartı her şeyi söktük işlemciye termal macunu sürdük soğutucuyu taktık sonra anakartı monteledik kabloları taktık. Kabloları biraz yanlış taktığımız için fanlar LED'ler hiçbir şey çalışmıyordu.

Sonra bu sorunu çözdük fanlar LED'ler her şey çalışıyor. Monitöre bağladığımızda görüntü alamadık.
Mouse fare kulaklık hepsinin ışıkları yanıyor.
Ekran kartının, CPU soğutucunun kasa fanlarının ledleride çalışıyor fanlarda dönüyor.
Ama ekrana görüntü gelmiyor.

• İşlemci: R5 5600.
  • İşlemci soğutucu: ID-Cooling SE-224 XT.
  • Ekran kartı: ASUS Dual RTX 3060.
  • Anakart: ASUS TUF B450 Plus II.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bilgisayarcıya götürecekseniz arızalı olduğunu iddia ettiği hiçbir parçayı orada bırakmayın. Muhtemelen çözüm gözünüzün önünde ama bulamıyoruz. Adam ekran kartı sorunlu der size orada bir ekran kartı kitler sağlamı da alır başkasına satar.
Her şeyi en baştan doğru şekilde yapıldığından emin olarak yapmak bu tarz durumlarda en etkili yöntemdir ama yapmadınız.

Eğer bilgisayarcıya götürecekseniz arızalı olduğunu iddia ettiği hiçbir parçayı orada bırakmayın. Muhtemelen çözüm gözünüzün önünde ama bulamıyoruz. Adam ekran kartı sorunlu der size orada bir ekran kartı kitler sağlamı da alır başkasına satar.
Her şeyi en baştan doğru şekilde yapıldığından emin olarak yapmak bu tarz durumlarda en etkili yöntemdir ama yapmadınız.

Hocam en baştan yapacağım ne var BIOS piline kadar her şeyi çıkarıp geri taktım tek tek.

@zeki1981 @Yener K. @deadfellow
@Zgrrs

Arkadaşlar sağ olun her yöntemi denedik olmadı ama gerçekten bu kadar basit olduğunu bilmiyordum :D
RAM'leri yuvasına tam oturtmamışım bilgisayarcı RAM'leri taktı düzeldi sizlere de teşekkür ederim.

@Zgrrs hocam dediğiniz gibi sorun aslında gözümüzün önündeymiş :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam en baştan yapacağım ne var BIOS piline kadar her şeyi çıkarıp geri taktım tek tek.

@zeki1981 @Yener K. @deadfellow
@Zgrrs

Arkadaşlar sağ olun her yöntemi denedik olmadı ama gerçekten bu kadar basit olduğunu bilmiyordum :D
RAM'leri yuvasına tam oturtmamışım bilgisayarcı RAM'leri taktı düzeldi sizlere de teşekkür ederim.

@Zgrrs hocam dediğiniz gibi sorun aslında gözümüzün önündeymiş :D
Bütün ramleri çıkartıp tek ram takıp onuda mı oturtamadın lol.

Bu tarz konularda soğuk kanliligi kaybetmeden ve en önemlisi usenmeden tekrar tekrar denemektir olay. Masrafsız ve başınız agrimadan çözülmesine çok sevindim. İyi günlerde kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı