R5 5600 sisteme 10000₺ Ekran Kartı Tavsiyesi

Dr. Uğur

Hectopat
Arkadaşlar merhaba sistemime ekran kartı arıyorum. Konu hakkında sizlerden destek bekliyorum. Sistem oyun odaklı kullanılacak.

Bütçe: 10 000₺
İşlemci Ryzen 5 5600
Anakart ASUS PRIME B550M-K
Kasa DarkFlash Pollux 650W 80+ Bronze

Daha önce hiç AMD ekran kartı kullanmadım ve birçok forum sitelerinde yazılımsal olarak sorunlu olduğu yazılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

6 aydır AMD ekran kartı kullanıyorum yazılımsal sorunum yok.
Cashback ile 8000 TL'ye falan geliyor attığım ekran kartı.

Ne kadar şanslısın.Ben wattman sorunu yaşadığım için servise yolladım

Bugün bunu satın aldım, teşekkürler.

Oyun kaydı sırasında bilgisayar dönüp sonra tekrar açılıyorsa ve bu sürekli oluyorsa sen ne yapardin?
Ramleri ve PSU'yu test ederdim. XMP ayarını kapatıp denerdim. Bios güncel değilse güncellerdim. Farklı driver sürümleri denerdim. OCCT ile PSU'nun verdiği gücü test ederdim. Minidump oluşmamıştır büyük ihtimalle ama oluştuysa onu okuturdum. Sistemdeki kullanımlara bakıp tam kapandığı sırada anormal bir şey var mı diye bakardım. En son ekran kartını garantiye yollardım.

Ramleri ve PSU'yu test ederdim. XMP ayarını kapatıp denerdim. Bios güncel değilse güncellerdim. Farklı driver sürümleri denerdim. OCCT ile PSU'nun verdiği gücü test ederdim. Minidump oluşmamıştır büyük ihtimalle ama oluştuysa onu okuturdum. Sistemdeki kullanımlara bakıp tam kapandığı sırada anormal bir şey var mı diye bakardım. En son ekran kartını garantiye yollardım.
Bu dediklerinin çoğunu yaptım ram sorunlu değil.bios güncel farklı driverda denedim.Psu testi yapmadim

Yeni konular

Geri
Yukarı