R5 5600 sisteme Windows 7 kurulmuyor

Daha fazla  
Merhaba. B450M S2H ve R5 5600 içeren sisteme Windows 10'un yanına ayrı bir diske Windows 7 kurmak istiyorum.

Kuracağım disk SSD. Windows 7'yi Rufus ile UEFI veya normal yazdırsam da kuramıyorum. UEFI kurulumda "Windows Starting" kısmında kalıyor.

Legacy kısmında ise mouse ve klavye çalışmıyor kurulum aşamalarına ilerleyemiyorum.

Merhaba. B450M S2H ve R5 5600 içeren sisteme Windows 10'un yanına ayrı bir diske Windows 7 kurmak istiyorum.

Kuracağım disk SSD. Windows 7'yi Rufus ile UEFI veya normal yazdırsam da kuramıyorum. UEFI kurulumda "Windows starting" kısmında kalıyor.

Legacy kısmında ise mouse ve klavye çalışmıyor kurulum aşamalarına ilerleyemiyorum.

Hocam ISO'yu tekrar yazdırır mısınız?

Kuracağım disk SSD. Windows 7'yi Rufus ile UEFI veya normal yazdırsam da kuramıyorum. UEFI kurulumda "Windows starting" kısmında kalıyor.

Ha ayrıca hocam. Aklıma geldi ayrı bir disk olsa bile sisteme kurulmuyor diye biliyorum. Yani modern sisteme kuramazsınız :) onun yerine Windows 8.1 deneyin :)

Bu sistem için minimum 10 kurun. 8.1 ile zaten desteği yok.

Bu sistem için minimum 10 kurun. 8.1 ile zaten desteği yok.
Ha ayrıca hocam. Aklıma geldi ayrı bir disk olsa bile sisteme kurulmuyor diye biliyorum. Yani modern sisteme kuramazsınız :) onun yerine Windows 8.1 deneyin :)
Windows 10 zaten mevcut. Belli bir programı çalıştırmak için Windows 7 kurmam gerekiyor. Asıl sistem olarak kullanılmayacak.

Maalesef hocam. Bu işlemci ile olmaz. İlk nesil olanlar için 7 vardı. Onlar bile sıkıntı yapabiliyordu. Sanal Makine ile deneyebilirsiniz.

Maalesef hocam. Bu işlemci ile olmaz. İlk nesil olanlar için 7 vardı. Onlar bile sıkıntı yapabiliyordu. Sanal Makine ile deneyebilirsiniz.
Eski tip girişe sahip mouse ile kurulum aşamalarını geçmeyi denesem nasıl olur?

Ve NTlite programı ile Win 7 kurulum dosyasına driver entegre etmek gibi bir şeyler gördüm ancak sadece .inf dosyası kabul ediyor sanırım. Anakartın USB portları için driver içeren chipset .exe dosyasını nasıl tanıtacağımı bulamadım. Bunun hakkında bilginiz var mı?

Hocam, deneyebilirsiniz. Fakat faydası olacağını sanmıyorum. Bildiğim kadarıyla 3 ve üstü nesille 7 desteği bitti. Farklı yöntemlerle kuranlar var. Burada sorumluluk ise sizde.

Geri
Yukarı