R5 5600 ve 3080 Ti sistem nasıldır?

İşlemci biraz düşük kalmış, anakart giriş seviyesi, ben olsam 3080 olsa bile öbür parçaları daha iyi sistemlere bakardım.

O fiyata böyle bir şey toplanıyor. Çok daha iyi.

Sisteme laf etmedim zaten. 900TL farka işlemciyi 5600X yapmak mantıksız dedim. 400-500TL olsa yapılabilirdi.

5600X gerek yok. Şu an alacak olsam normal 5600 alır geçerim. Hız aşırtmaya daha elverişli 5600X ben oyun oynuyorum hız aşırtma ile ne işim olsun. Bilmeden sallıyorlar 5600X ne işe yaradığını bilmeden sallıyorlar.

@ArthurMorgan33 5600'ün 3080'e kadar gideri var zaten. Anakartında götürü var.

2K altında oyun oynadığı takdir de darboğaz yaşayacak 3080 Ti ile. Sistemin bariz yayın, render vb işler için toplandığı belli zaten.

@metaphroz Nasıl çok daha iyi? Soğutma ve SSD dışında bir fark yok, ayrıca daha düşük bir GPU 6800 XT.

@Winchester67 5600 ile X arasında neredeyse fark yok. Arada ki fiyat farkı az olsa belki düşündürebilirdi slikon kalitesi ile. Yayın ve render tarzı işler için düşünüyorsanız alabilirsiniz. Yanına da sıvı soğutucu veya kaliteli bir hava soğutucu alabilirsiniz.

2K altında oyun oynadığı takdir de darboğaz yaşayacak 3080 Ti ile. Sistemin bariz yayın, render vb işler için toplandığı belli zaten.

@metaphroz nasıl çok daha iyi? Soğutma ve SSD anlamında bir fark yok, ayrıca daha düşük bir GPU 6800 XT.

@Winchester67 5600 ile X arasında neredeyse fark yok. Arada ki fiyat farkı az olsa belli düşündürebilirdi silikon kalitesi ile. Yayın ve render tarzı işler için düşünüyorsanız alabilirsiniz. Yanına da sıvı soğutucu veya kaliteli bir hava soğutucu alabilirsiniz.

Anakart götürür götürmesine ama şahsen 3080 Ti olan bir sisteme 5600 tercih etmezdim, 12400F civarı bir işlemci daha iyi olurdu.

@metaphroz Nasıl çok daha iyi? Soğutma ve SSD dışında bir fark yok, ayrıca daha düşük bir GPU 6800 XT.

@Winchester67 5600 ile X arasında neredeyse fark yok. Arada ki fiyat farkı az olsa belki düşündürebilirdi slikon kalitesi ile. Yayın ve render tarzı işler için düşünüyorsanız alabilirsiniz. Yanına da sıvı soğutucu veya kaliteli bir hava soğutucu alabilirsiniz.
Yayın ve render tarzı için almayacağım sadece oyun

Geri
Yukarı