R5 5600 ve RX6600 sistemde Valorant ve Squad düşük FPS

erdmoks

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RTX 4060
1680303703318.png

Bu cihazı aldım ve elimde ulaştı. Bugün kurulumuu yaptım, BIOS ve ekran kartı sürücüleri dahil olmak üzere tüm sürücüleri güncelledim. Günün sonunda Valorant'ta dahi FPS düşmesi yaşadığım oldu. Squad oyununda da 120-140 FPS'lerden 70-80 civarına düştüğüne şahit oldum. Yapmam gereken şey tam olarak ne? Bulamadığım için konu oluşturmaya karar verdim. Şimdiden yardımlarınız için müteşekkirim.

Ben tam olarak bir sorun göremedim. Sistemin iyi. Bahsettiğin oyunlar işlemci ağırlıklı ve çok iyi optimizasyonu olmayan oyunlar. Böyle oyunlarda havaya bakarsın 300fps alırsın, dokuların yoğun olduğu yerlere bakarsın 200fps alırsın. Tam olarak bir anlık fps drop olmuyorsa fps oynaması normal.

Ben tam olarak bir sorun göremedim. Sistemin iyi. Bahsettiğin oyunlar işlemci ağırlıklı ve çok iyi optimizasyonu olmayan oyunlar. Böyle oyunlarda havaya bakarsın 300fps alırsın, dokuların yoğun olduğu yerlere bakarsın 200fps alırsın. Tam olarak bir anlık fps drop olmuyorsa fps oynaması normal.
hocam fpsin düşmesi sorun değil. ama fps 300den 200e düştüğünde görüntüde yırtılma oluyor.

https://www.hepsiburada.com/samsung...aming-monitor-ls24ag300nuxuf-pm-HBC000016HL8K

bu da kullandığım monitör (lazım olabilir belki diye)

ayrıca bazı oyunlarda flick attığımda da sanki fotoğraflar arasında geçiş yapıyormuşum gibi hissettiriyor. arada birkaç sahneyi atlamışım gibi yani

Geri
Yukarı