R5 5600 Yük altında 90 derecenin üstü normal midir?

osmanozturk

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler R5 5600 işlemciye AIDA64 ile kararlılık testi uygularken 1-2 dk içerisinde 90 dereceye çıktı sıcaklık. Boşta da 55-56 civarı. Hava sıcaklığını da göz önünde bulundurursak bu sıcaklıklar normal midir?

İyi günler R5 5600 işlemciye AIDA64 ile kararlılık testi uygularken 1-2 dk içerisinde 90 dereceye çıktı sıcaklık. Boşta da 55-56 civarı. Hava sıcaklığını da göz önünde bulundurursak bu sıcaklıklar normal midir?
Stok fanla kullanıyorsan normal. Stok fan bu işlemciler için yeterli değil. Ama yinede 90c biraz fazla geldi.

Stok fan ise normaldir ama bu yükte kullanmak zarar verebilir bence hava soğutucu veya bütçeniz varsa sıvı soğutucu alabilirsiniz.

Arkadaşlar normal yazmış. Yok öyle bir şey, masaüstü işlemcisinden bahsediyor adam. Laptop için bu sıcaklıklar normal ama söz konusu masaüstü olduğunda, normal değil anormal değerler bunlar. En son ne zaman termal macun ve temizlik yaptın.

Ryzen işlemciden bahsediyoruz havalarda sıcak stok fan ve kasa soğutması kötü ise çok da abartılmamamlı.

Benim de 5600 var bende de durum aynı soğutucu takana kadar undervolt yaptım o şekilde kullanıyorum. Daha alalı 2-3 gün oluyor macunu kendi macunu zaten.

Geri
Yukarı