R5 5600G dxgkrnl.sys mavi ekran hatası

StemDepresif

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan 1 hafta önce 5600G aldım ve bir türlü düzen tutturamadım sürekli ya sürücü siliniyor ya mavi ekran alıyorum. Minidump analiz ettim sonuç olarak bunu dxgkrnl.sys diyor. Sürücüleri güncelliyorum eski sürücüye dönüyorum her şeyi denedim olmadı sorun genelde PC ilk açılırken baş gösteriyor.

Sistem: ASUS TUF B450 Gaming Plus.
Corsair 2*8 16 GB 3000MHz.
240 GB SSD SATA.
650 watt sertifikalı güç kaynağı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    94 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Buyrun hocam. Bu arada Memtest yaptım hiçbir sorun çıkmadı. Adrenalini dahi yüklemedim sadece saf sürücüyü kurdum.
uyarı aldığım için dosyayı google drive ile düzelttim hocam.

Son düzenleme:
Buyrun hocam. Bu arada Memtest yaptım hiçbir sorun çıkmadı. Adrenalini dahi yüklemedim sadece saf sürücüyü kurdum.
uyarı aldığım için dosyayı google drive ile düzelttim hocam.
Dosyayı erişime açar mısınız rica etsem? Artı olarak tedbir amaçlı bir disk ve RAM testi de gerçekleştirelim bence. İyice emin olmak adına. HDTune ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yapın ve sonucu bildirin. Memtest yazılımı ile de RAM'lerinizi test edin sonuca bakalım.

HDTune : HD Tune Pro
Memtest : Memtest86 ile Bozuk RAM Testi

Dosyayı erişime açar mısınız rica etsem? Artı olarak tedbir amaçlı bir disk ve RAM testi de gerçekleştirelim bence. İyice emin olmak adına. HDTune ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yapın ve sonucu bildirin. Memtest yazılımı ile de RAM'lerinizi test edin sonuca bakalım.

HDTune : HD Tune Pro
Memtest : Memtest86 ile Bozuk RAM Testi
her ikisinide yaptım hocam hiçbir sorun çıkmadı hdd tune komle yeşil ve sağlığı çok iyi çıktı. Dosyayı erişime açmayı bilmiyorum hocam başka bir yöntem deniyorum.
buyrun hocam

evet (WHQL) olanı yüklü şu an ve sanırım mavi ekran çıkmıyor artık bir süre kullanayım bakalım emeğiniz için teşekkür ediyorum. Daha öncede rx 550 ekran kartında aynı sorunu yaşamıştım amd grafik ile bir türlü barışamadık.

Yeni konular

Geri
Yukarı